audi 80 1.8 koneiden erot

Mitä eroja noissa audi 1.8 66kw ja 82kw koneissa on?Auto on siis vm91 audi 80 2.0e,johon on joskus vaihdettu tuo laiskempi 1.8 66kw kone,mutta ruisku on nelipiste(mpfi?) onko noilla koneilla muuta eroa?
2207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niillä on eroa tasan 16kw

Äänestä
  • Tiesin kyllä jo tuon 16kw tehoeron!

    Onko noissa 1.8e ja 1.8s koneissa muuta eroa kuin ruisku esim. kansi??Mitä olen netistä lukenut,niin 1.8s (66kw) on kaasarilla tai yksipisteruiskulla ja 1.8e nelipisteruiskulla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


11155111 kirjoitti:

Mitä eroja noissa audi 1.8 66kw ja 82kw koneissa on?Auto on siis vm91 audi 80 2.0e,johon on joskus vaihdettu tuo laiskempi 1.8 66kw kone,mutta ruisku on nelipiste(mpfi?) onko noilla koneilla muuta eroa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu