Stora enson(varkaus)

tuottaa enemmän energiaa jo nyt kuin on koko varkauden tarve.
mihinkä se ylimääräinen volyymi ???
4485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Siis onko edes tietoa? tuo ylen juttu tuli ulos melkein viisi kuukautta sitten, eikä siinä silloinkaan paljoa asiaa ollut, pelkkiä olettamuksia. Mitä 33333 halusi tällä kertoa?

    Äänestä

menee suurin osa omien komeiden pyörittämiseen... tietääkseni ostaa vielä sähköä valtakunnan verkosta sisään Myy hiukan energiaa kaukolämmölle.
Mutta siis Soodakattila ja voimalaitos tekevät pääasiassa höyryä ja vesivoima jauhaa sähköä tehtaan omaan käyttöön.

Äänestä

ahteri

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


läpimenevä vesi/saat kirjoitti:

tuottaa enemmän energiaa jo nyt kuin on koko varkauden tarve.
mihinkä se ylimääräinen volyymi ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu