täällä? :) Oon kyllä ajatellut muuttaa Hki:stä pois, olen asunut täällä koko ikäni, tekisi mieli jonnekin maalle, ostaa sieltä joku vanha talo... Tuletko mukaan? ;)
Kop kop*
Ootkos
18485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
takia vanha ? Kivitalo vai puutalo? Minnekkä maalle,rannalle vai harjulle,saaristoon,metikköön vai aakeelle laakeelle ?
sen takia koska tahtoo päästä välillä pois kaupungista, se voisi olla semmonen ympärivuotisesti asuttava talo, vähän niinkuin mökki, sitten sinne voisi aina paeta... ;)
Vettä olisi hyvä olla ympärillä... Voi pulahtaa uimaan... :)
Jos sinä olisit Hän eli Juha, minä kyllä lähtisin ihan mihin tahansa. Ei paikka eikä talo vaikuttaa yhteiseen elämän sisältöön vaan halu olla yhdessä. Olen itse kaupunkilainen ja pelkään maalaiselämää kovasti. Mutta jos ei ajatella sitä vaan suhtautua asiaan niin kuin se olisi ihana mahdollisuus olla kanssasi, voin elää omakotitalossakin, vaikka se ei ole minun alkuperäinen haave. Oikeastaan haaveilen moderniasunnosta, joka on korkeassa kerroksessa, josta näkyy kaunis panoraamamaisema. Siinä olisi iso terassi ja pari tilaava huonetta ja tietysti sinä itse. Voisin kalustaa sen kuin ateljeen, siellä voisin maalata sinulle meidän satumme.
http://www.museum.ru/imgB.asp?26954
tai
http://img0.liveinternet.ru/images/attach/b/1/25/367/25367897_24486477_1210233327_future_city_downtown.jpg
minä :)
en mä mikään juha ole, sekin käy selväksi jo tosta aloitusviestistä. :)
eikun pistetään toimeksi. Yks juttu: jos siellä maalla on ulkohuussi niin sinä vastaat sen tyhjennyksestä, jookos. Minulla ei riitä luonne siihen :DDD
kyllä sinne tulee sisähuussi, munkaan luonne ei taida riittää... ;)
olen asunut maaseudulla koko ikäni.. :) Nyt asun kaupungissa, mutta haluaisin takaisin maaseudulle.. Ei ole kaupungissa asuminen välttämättä ihan mun juttu.. :) Vanha talo ois ihan kiva.. Sitä vois sitten kunnostaa yhdessä.. tai sitten voisi ostaa oman tontin ja rakentaa siihen yhteisen talon.. :)
kivalta... :)
minä täällä, ja voisin kyllä lämmetä tuollaiselle ajatukselle. :)
lämpenen ajatukselle... ;)
kuulo on päässyt vähän..olin kuulevinani jotain ääntä..Sinä(kö) se siellä koputtelet..
Olettaen, että olet Hän niin lähtisin messiin, en edes epäröisi :))
knocking... :) Juu minä se olin... Mutta en ole kyllä (H) onko joku tarkoitus viestissäsi että H on isolla? :)
ei ole etunimen ensimmäinen kirjain, jos sitä ajattelit.
Tärkeisiin ihmisiin viitataan tietenkin isolla kirjaimella :)
mulla kyllä ei ole H;ooooooota, nimessäni... :)
että nimessä olisi H -kirjainta: tarkoitin vaan että jos kirjoittaisin hän (pienellä) niin henkilö voisi olla kuka tahansa maija tai matti meikäläinen, mutta kun kirjoitin Hän (isolla) niin on tietenkin olemassa vain yksi tietty tärkeä henkilö.
lämmin ajatus... :) Aaah nyt oivalsin... Tässä toinen päivääsi: Ja kivaa päivää myös..
http://www.youtube.com/watch?v=7mtmn9MwSdQ
Kivaa päivän jatkoa :)
samoin... :)