Ainakin kilpaijoiden mielestä. Kaupalliset kanavat kun ei pärjää omalla ohjelmatarjonnallaan ja kuoroon on liittyneet myös printtimedia, kun verkkopalveluihin ei ole satsattu.Taidan lopettaa Erkon putiikin Hesarin tilauksen, turha vikistä, jos ei pärjää omin voimin.Katson just nyt fst:tä ja ehkä se olis hyvä myös monelle muulle, joka haluaa nähdä laatuohjelmaa.
Liian Hyvä Yle
3
317
Vastaukset
- parempaa kattottavaa
Ihminen on saatu ostamaan tarpeetonta roinaa itselleen vuosien ajan ihan pelkillä mainoksilla, joita kaupallinen media tunkee uutistenkin väliin väkisin katsottaviksi. Ohjelmien laatu putos rajus, digi aikaan siirtymisen myötä ja sitä aikasemmin, kun maikkari sai oman kanavan. Aikoinaa, kun oli vain 1 ja 2 -verkko oli aitoa kilpailua ja jopa mainokset oli parempia puhumattakaan ohjelmien tasosta. FST5 tarjoaa hyvää ohjelmaa ja ihan suomi teksteillä, joka on niitä harvoja digi ihmeen etuja. Samaa ominaisuutta ei tarjoa kumpikaan kaupallinen kanava. Sitä uutta "kanavaa" en oo ees viitinyt kattoa juur mainosten takia. Pikku maksu mainosvapaasta kamasta on ihan ok, jonka sossu hoitaa mikäli on oikeesti köyhä. Tuleva maksutapa on sitten joku muu, mutta vois nää kaupalliset kanavat edes yrittää tehdä parempia jotenkin katsottavia mainoksia ja hankkia laadukasta ohjelaa, eikä pelkkiä kökkö aivopesu tv sarjoa. Onneks telkkarin saa nykysin sammutettua ja sitä ei oo pakka pitää päällä tuhlaamassa energiaa.
- lucky luke
Voi saada sulkemalla ruudun tai sitten katsomalla ohjelmakarttaa ja valita sieltä itselleen sopiva ohjelma.Niinkuin Mäkkäri turruttaa sun sun makuaistit, niin samaan pyrkii mainosrahoitteiset kanavat.Markkinatalous ei pyöri ilman tätä vaeltavaa karjaa. SÄÄLI.
- Hurripropakandaa
"Katson just nyt fst:tä ja ehkä se olis hyvä myös monelle muulle, joka haluaa nähdä laatuohjelmaa."
Se on nyt taas tätä kummaa propakandaa !!! Kello 23:08 RKP5 lähettää teksti-TV -uutisa. Sekö on sitä ns. laatuohjelmaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1365816
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962619- 1352561
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv102100- 141610
- 681222
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä11081Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101072- 52948
- 82875