Hyökkäys on paras puolustus

Paavin edustaja vertaa pedofiileja juutalaisiin. Rajoitteisuuteni takia en taida ymmärtää jotakin.

Olisiko niin, että syyttömiä juutalaisia natsit tappoivat vaikka kui ja vastaavasti Paavin edustajat vastaavasti kurmottavat syyttömiä pedofiileja?
1159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllähän katolisuudessa on niin paljon naurettavaa kuin olla voi.
LUONNOLLISUUTTA, jnka LUOJA loi, ei voita mikään!

PERHE on se LUOJAN luoma luonnollinen yhteys ihmisten välillä.

Lapsia suojellaan, - ei käytetä.

Ja sama koskee sitten silpojia, somaleita ja muita : AIKUISILLA ei ole mitään asiaavauvan haaroväliin,
ainoastaan takapuolen pesu, kun kakkavaippa vaihdetaan on SALLITTU.
____________________________________________________________________________

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Skäidi kirjoitti:

Paavin edustaja vertaa pedofiileja juutalaisiin. Rajoitteisuuteni takia en taida ymmärtää jotakin.

Olisiko niin, että syyttömiä juutalaisia natsit tappoivat vaikka kui ja vastaavasti Paavin edustajat vastaavasti kurmottavat syyttömiä pedofiileja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu