voiko

toipua jos lannenikama L3 murtunut. se leikattu ja hermot eivät enää puristuksissa. voiko vielä kävellä, vaikka leikkauksesta yli 48 h kuluessa tuntoraja ei ole laskenut.
1134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos ei ole ehtinyt tapahtua pysyviä hermovaurioita (hermo katkennut tms.) niin miksi ei voisi joskus kävellä? Hermojen parantuminen on vain todella hidasta, ja leikanneet lääkärit kyllä antaa sitten omat arvionsa toipumisesta. Eli sielt päin kannattaa kysellä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vdvsdjo kirjoitti:

toipua jos lannenikama L3 murtunut. se leikattu ja hermot eivät enää puristuksissa. voiko vielä kävellä, vaikka leikkauksesta yli 48 h kuluessa tuntoraja ei ole laskenut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu