Kanilleni on tullu paha tapa, aina kun päästän sen häkistä se käy paskomassa ja kusemassa mun kenkiin eteisessä, sitten kun se on olohuoneessa on sohva siinä itessään. Miten saan kanin lopettamaan pahat tapansa?
Tarvitsen teidän apua!!!
zikuuu
7178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
leikkauttaminen voisi auttaa
Voipi olla, on yhtäkkiä alkanut tekemään tuota ja tyttö on alle vuojen ikänen..
ikä viittaa myös siihen, että on tyttö tullut teini-ikään ja että kyse on merkkaamisesta
pääsy eteiseen tai kenkien kimppuun esim. tunkioverkolla, maksaa n.10€ 4kpl 70x90cm muovitettua verkkoa ja voit yhdistellä niitä toisiinsa nippusiteellä tai rautalangalla.
Loistava idea ! Kiitos TOSIPALJON vinkistä ! :)
Voisiko tavallinen kenkäteline auttaa? jos kengät ovat siinä kerroksittain rivissä niin pupusi on varmaan aika vaikea paskoa niihin:) ja sohvan päälle kannattaa hankkia jonkinlainen sohvanpäällinen tai edes laittaa perus huopa niin se on helppo ottaa pois ja pestä ettei tarvii sitä sohvaa hinkkaa pesuaineilla koko aikaa!
tuoki vois toimia, ei olla semmosta keritty hommata.. kiitti vinkistä ! :)