HAUSKA JA HALPA pikaloma - minne?? :)

<lomailija>

Olemme suunnitelleet halpaa matkaa heti kesän alkuun. Mukaan on lähdössä 3-5 aikuista ja ainakin 5 lasta/nuorta. Ideoita toimiviin järjestelyihin, matkakohteeksi ja muuhun!

Etsimme siis kohdetta Euroopasta. Lyhyt kaupunkiloma (myös rantalomat)olisi kiinnostava, miten Pariisi? Onko liian kallis paikka? Matkan kestoksi olemme miettineet 4-7 päivää, eli suhteellisen lyhyt loma kyseessä. Tärkein peruste on kuitenkin halpa hinta ja hauska matka lyhyellä "varoitusajalla".

Kokemuksia?

2

1476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liivio

      Halvan kaupunkiloman viettäminen Pariisissa on kyllä melko mahdotonta, ainakaan suht. lyhyellä varoajalla. Mutta jos säät jo alkukesästä siltä näyttävät niin edullisen yhdistetyn ranta/kaupunkiloman voi viettää Gdansk-Sopotissa tai sitten Balatonilla. Budapestiin ja Gdanskiin on halpalentoja, juna tai bussi Balatonille ei paljonkaan maksa ja Gdyniaan pääsee taas laivallakin, tuolla joukolla kai saa jo alennuksiakin. Eikä kannata unohtaa edullisia shoppailumahdollisuuksiakaan.

    • RyanAirilla

      Mites olis Riika? Siitä on rantakohteeseen Jurmalaankin vain parikymmentä kilometriä, jonka voi taittaa junalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      90
      2967
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      210
      1171
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      84
      1153
    4. Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?

      Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.
      Maailman menoa
      125
      1095
    5. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      83
      1073
    6. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      1024
    7. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      65
      862
    8. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      23
      755
    9. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      71
      737
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      59
      617
    Aihe