Olemme suunnitelleet halpaa matkaa heti kesän alkuun. Mukaan on lähdössä 3-5 aikuista ja ainakin 5 lasta/nuorta. Ideoita toimiviin järjestelyihin, matkakohteeksi ja muuhun!
Etsimme siis kohdetta Euroopasta. Lyhyt kaupunkiloma (myös rantalomat)olisi kiinnostava, miten Pariisi? Onko liian kallis paikka? Matkan kestoksi olemme miettineet 4-7 päivää, eli suhteellisen lyhyt loma kyseessä. Tärkein peruste on kuitenkin halpa hinta ja hauska matka lyhyellä "varoitusajalla".
Kokemuksia?
HAUSKA JA HALPA pikaloma - minne?? :)
2
1476
Vastaukset
- Liivio
Halvan kaupunkiloman viettäminen Pariisissa on kyllä melko mahdotonta, ainakaan suht. lyhyellä varoajalla. Mutta jos säät jo alkukesästä siltä näyttävät niin edullisen yhdistetyn ranta/kaupunkiloman voi viettää Gdansk-Sopotissa tai sitten Balatonilla. Budapestiin ja Gdanskiin on halpalentoja, juna tai bussi Balatonille ei paljonkaan maksa ja Gdyniaan pääsee taas laivallakin, tuolla joukolla kai saa jo alennuksiakin. Eikä kannata unohtaa edullisia shoppailumahdollisuuksiakaan.
- RyanAirilla
Mites olis Riika? Siitä on rantakohteeseen Jurmalaankin vain parikymmentä kilometriä, jonka voi taittaa junalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902967- 2101171
- 841153
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.1251095- 831073
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2021024- 65862
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?23755- 71737
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?59617