Germanwings kokemuksia?

Helsinki-Köln

Sattuisikohan kenelläkään olemaan kokemuksia Germanwings -lentoyhtiöstä? Olen menossa (ehkä) sillä kesäkuussa Saksaan ja haluisin tietää ko. lentoyhtiöstä jotakin. Esim. lentojen hinnat kun tuntuvat vaihtelevan päivittäin.. Onko muuten luotettava yhtiö, eli onko takeita siitä, että lentää vielä kesäkuussa?

6

5970

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietoa

      Lufthansa omistaa ison osan yhtiötä
      ja koneetkin Lufthansan vanhoja
      joten kai se lentää jatkossakin.

    • Kölniin

      Olen menossa kahden viikon kuluttua Kölniin samalla yhtiöllä. Sitten näen miten toimii. Halpoja on ainakin:)

      • ööö

        Kerrotko kokemuksistasi sitten kun tulet?? Olisi kiva kuulla kokemuksia. Itse olen menossa kesäkuun alussa Kölniin...


      • ensi viikolla
        ööö kirjoitti:

        Kerrotko kokemuksistasi sitten kun tulet?? Olisi kiva kuulla kokemuksia. Itse olen menossa kesäkuun alussa Kölniin...

        ok!


      • Köln
        ensi viikolla kirjoitti:

        ok!

        Lensin viime viikolla Germanwingsillä helsingistä kölniin ja takaisin. Lennot lähtivät ja saapuivat ajallaan ja lentoyhtiön taso oli paljon parempaa kuin Ryanairilla jolla lensin viime kesänä. Esimerkiksi Germanwingsin lentokoneissa oli video ja audio järjestelmät ja koneet siivotaan jokaisen lennon jälkeen. Suosittelen Germanwingsiä kaikille matkaa suunnitteleville.


    • segeko

      Suosittelen Germanwingsin lentoja.Edullisia ja hyvin hoidettuja.Olen lentänyt usein Saksaan ja takaisin yhtiön lennoilla.Kannattaa käydä netissä usein katsomassa lippujen hintoja.Joskus aivan uskomattomia tarjouksia!Edullinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      25
      4849
    2. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      88
      3734
    3. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      48
      3185
    4. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      54
      2677
    5. Mitä haluaisit sanoa

      Nyt kaivatullesi?
      Ikävä
      208
      2662
    6. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      52
      2625
    7. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      32
      2420
    8. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      153
      2350
    9. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1955
    10. Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa

      Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok
      Maailman menoa
      109
      1575
    Aihe