elisa mokkula huawei ja sähköposti

123543

Hei. Voisko joku valaista että kun on tollanen elisan huawei mokkula vai mikä nyt onkaan ja siinä toi mobile partner ohjelma joka aukeaa aina kun ton koneen käynnistää niin miten siitä pääsee siihen elisan sähköpostiin ja toinen juttu on se että miks toi netin nopeus on noin 5 kt/s suurimman osan ajasta vaikka pitäis olla joku 2 megaa tai jotain sellasta.

1

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • apuako?

      Mobiiliyhteydellä saavutettavat siirtonopeudet vaihtelevat suuresti riippuen asiakkaan käyttämistä laitteista, etäisyydestä tukiasemaan ja verkon kuormituksesta. Liittymän nimellisnopeus ei kerro muuta kuin kuinka suuren nopeuden voi teoriassa saavuttaa kyseisellä liittymällä. Tuon kaksi megabittiä voit saavuttaa lähellä tukiasemaa kun muita samaa tukiasemaa kuormittavia käyttäjiä on vähän.

      Mokkula ja sen kanssa toimiva yhteysohjelma ei varsinaisesti liity sähköpostiin. Elisan sähköpostiin pääset todennäköisesti käyttämällä sähköpostiohjelmaa tai Internetselaintasi (Internet Explorer tms.).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      407
      5933
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      32
      2262
    3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      103
      2078
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1859
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      61
      985
    6. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      108
      983
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      59
      974
    8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      133
      939
    9. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      881
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      40
      855
    Aihe