Sattuu

inhottavatunne

Ahmin koko pääsiäisen, 4 päivää putkeen siis. Ruokaa ja herkkuja mahtui minuun mielettömät määrät. Nyt kun päätin lopettaa, huomaan että ihoni on kylkiluiden ja pallean kohdalta todella arka, ja koskettaminen tekee kipeää :( Auttaako tähän muu kuin aika?

Plussana vielä kiva närästys

4

619

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfhdfhfh

      Höh... : (

      Ei tuohon auta muutakuin aika.. Itsellä menee elimistö ihan sekaisin pitkäksi aikaa ahmimisen jälkeen ja voin fyysisesti pahoin. Närästykseen on onneksi lääkkeitä. Itsellekin kaikki joulut yms.. ihan kauheaa aikaa. Joulu kamalin kun saa aina suklaakonvehteja lahjaksi ja en vain osaa pysyä kohtuudessa tuolloin. Sitten turvottaa ja tosi surkee olo jälkeenpäin.

      • ahmattiiiii

        ...et ahmin kans neljä päivää putkeen. Nyt kuvottaa koko ajan (ja sehän ei estä mua syömästä, tosin en toistaiseksi ole ahminut).. Närästää myöskin ja kauhee ummetus :(.


    • ...

      Mulla tulee toi helposti kans iho kipeäksi, ei tarvii edes kun syödä yhtenä päivänä paljon niin seuraavana on koko iho ihan muualtakin kun vatsan seudulta arka ja kipeä :( Ja ei, siihen ei auta muu kuin aika, kokeilin kerran noin kolmea buranaa mut ei mitään vaikutusta.

      • Minervä

        Vai muka kipuja, Se aiheuttaa onnen tunteen se ahmiminen ja ei siksi ole sairaus, vaan pelkkä psykologinen harha.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      122
      10076
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      78
      5016
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      69
      4852
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      7
      3300
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      14
      2517
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      107
      1740
    7. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      55
      1580
    8. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1536
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1464
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      66
      1412
    Aihe