Ajelin tuossa pari viikkoa sitten Juvalla ja huvikseni ajoin "amiksen" ohi. Verestelin siinä vanhoja muistoja samalla. Mutta onkos ammattikoulu lopetettu Juvalta, kun kovin hiljaselta näytti ympäristö? Asuntolakin on muuttunu ja jotain pytinkiä rakentaavat asuntolan taakse, mikä lie. Ainakaan Esedun nettisivuilta ei enää löytyny mainintaa Juvan yksiköstä. Siitä vaan heräs epäily, että eikös siellä olekaan enää koulutoimintaa. Voi niitä aikoja..
Juvan ammattikoulu
4
1875
Vastaukset
- siellähän minäkin
Näkyy tuolla sivuilla olevan jotain tietoja: http://www.esedu.fi/toimintayksikot/tirrolantie-7 . Lienee siis toimintaa edelleen.
- amiksessa joskus
No perkale, onhan se sittenkin! Miten en tuota huomannut sivulla käydessäni. Mutta vieläkös se asuntola on toiminnassa? Sielä tuli asusteltua kolme vuotta aikoinaan, mutta mikä ei ollut asuessa.
- jjuu
amiksessa joskus kirjoitti:
No perkale, onhan se sittenkin! Miten en tuota huomannut sivulla käydessäni. Mutta vieläkös se asuntola on toiminnassa? Sielä tuli asusteltua kolme vuotta aikoinaan, mutta mikä ei ollut asuessa.
Kyllä se taitaa olla kun oma poikaystäväni siellä on. (:
Haluisitko muuten vähän kertoo et millanen meno siel on? Tai voi olla että siitä on kauan aikaa ku sä olit siellä, mut kerropa jotain... (:
Juttujesi perusteella ihan mukava paikka, vai?
- gaudeamus igitur
Amiksen sijaan kannattaa suunnata vaikka Sulkavan yrittäjäystävälliseen lukioon. Saa sivistystä, valkolakin ja yrittäjämäistä otetta elämään. Suosittelen kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292148
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu251656Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti111238Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis701201Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett121127- 88982
- 82852
- 17847
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon16751Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks107691