http://www.pohjolansanomat.fi/cs/Satellite/PS-Uutiset/1194640264358/artikkeli/k tikkunen seitseman suden salatappaja.html
Siinäpä on luuserilla varsinainen selitys salakaadoilleen. Pääsi nääs itku kun susi söi koiran?
Eikö todella aikuinen ihminen tiedä, että luontoa on kunnioitettava.
Susialueella on huolehdittava koirasta. Tässä on tainnutkin käydä niin että muka aikuinen mies peittelee omaa ylpääsemätöntä syyllisyyttään eläinten tappamisella. Miksi hän ei pitänyt parempaa huolta koiristaan vaan syötti ne susille.
Vastenmielistä luettavaa koko haastattelu.
Onko kaikki sotkamolaiset näin avuttomia.
Siinäpä on luuserilla varsinainen selitys salakaadoilleen. Pääsi nääs itku kun susi söi koiran?
Eikö todella aikuinen ihminen tiedä, että luontoa on kunnioitettava.
Susialueella on huolehdittava koirasta. Tässä on tainnutkin käydä niin että muka aikuinen mies peittelee omaa ylpääsemätöntä syyllisyyttään eläinten tappamisella. Miksi hän ei pitänyt parempaa huolta koiristaan vaan syötti ne susille.
Vastenmielistä luettavaa koko haastattelu.
Onko kaikki sotkamolaiset näin avuttomia.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Äijjä on tosi idiootti. Täysin järjetöntä hommaa.
jokainen voi puolustaa omaa omaisuutta minusta miten haluaa. nämä susi ihmiset on sellaisia räkyttäjiä joista ei ole mihinkään kunnon työhön. räkytetään ja eletään usein sossun avustuksilla tai vanhempien nurkissa. hyvä tikkunen suojele vain omaisuuttasi.
Hieno mies! Tämmöisiä vain enemmän! Nostan kyllä miehelle hattua ja taputan olalle jos joskus näen!
Vai on hieno mies tämä Pikkunen?
Taputtasinkohan poskelle jos tavattas.
Olen luonnonpuolustaja - siis myös susien.
Joku ulosheitetty, naisen puutteessa kärehtivä, entinen muijansa hakkaaja - nykyinen Ferkunrassaaja nimitteli tuolla susi-ihmisiä sellasiksi, jotka ei kykene kunnon työhön.
Voi olla noinkin. Minulla nyt on kuitenkin rakennusfirma ja vaihtelevasti 5-9 ukkoa töissä. Rakentelen poikien kanssa erilaisia kohteita, joista nyt en taida tässä enempää kertoa, ettei tunnisteta.
Rakenushommathan ei varsin olekaan kunnon työtä.
Ferkunrassaaminen on eikös...
Tämä Tikkunen on tullut Tipakselle vasta --80 luvun alussa, syntysin kaupunkilainen. Ja susia taas
on ollut Tipaksella satoja vuosia. Minä, paljasjalkainen tipaslainen kuljin kansakoulua -50-- 60 luvulla,
jopa joskus samaa polkua susia kanssa. Vähän kyllä pikku poikaa pelotti pimeellä korvessa.
Kansakoulu matkalla kylläkin kuulin susen ulvontaa, mutta en koskaan nähnyt sitä silloin.
Siihen aikaan maksettiin susesta tapporaha, olikohan 500 markkaa.
Jatka vain,Kansa on puolellasi
Pohjolan sanomathan oisi voinut samalla kertoa lisääkin uutisia. Tipakselle tulevasta karhun
ruokinta ja kuvauspaikasta. Koska se kerta on mennyt tämmöisten asioiden julkaisemiseksi.
Niin siitä vaan rehvastelemaan. Monta kärpästä yhdellä iskulla.
hieno mies! Itse toimisin täysin samoin!
kun susi tai karhu eksyy niin älyttömät varoitukset ulkonaliikkumiskieltoineen ja poliisipiiritykset.
Meidän täällä maalla pitäisi vain sopeutua elämään niiden kans samassa pihapiirissä.
Ei siinä mitään jos kaukana korvessa näkymättöminä juoksentelevat jonne ne kuuluukin.
Tuskin Karpelakaan lastensa ja koiriensa kanssa uskaltautuisi kainuun marjametsiin.
Hyvä suojella petoja asfalttiviidakosta käsin kuin elää niiden kanssa.
mutta mies vastaa huutonsa mutta ei silti pitäisi alentua vielä rehvastelemaan vaikka olisikin saanut hovista tai mistä tahansa luvan tai minkä hyvänsä sillä jonain päivänä taas saattaa asiat olla erilailla ja sitten sitä vasta kysytäänkin kun takkin tuulee että onko miehestä muuta kuin huutelemaan.
Aika näyttää sillä täysin on idioottimaista touhua tuollainen ja eikä kyseessä olen sudentappo vaan sillä elvistely. No kertoo tyypin todellisen luonteen ja sen takia tekeekin ns.karhunpalveluksen koko liian suuren susikannan säätely yrityksille.
varo vaan , ettet omia koirias ammu
Moni metsästäjä on menettänyt koiransa suden suuhuun, mutta eivät ole silti lähteneet koston kierteenseen. Heille kaikkille kuitenkin koiran menetys on ollut hyvin katkera, silti he ovat kunnioittaneet metsästyslakia, eivätkä ole ottaneet oman käden oikeutta. Kainuun Sanomien juttu oli hyvin surullinen tarina, ei julkaisemisen arvoinen. Jos kaikki toimisi niin, kuka silloin uskaltaa liikkua metsässä.