Mistä löytyisi tällainen rippiristi ?

Äiskän tyttö

Tyttäreni pääse ripiltä tänä kesänä ja hän toivoo lahjaksi rippiristiä, joka olisi melko suuri (korkeus vähintään 2,5 cm) ja risti kokonaan koristeltu kirkkailla kivillä. Timantteihin ei ole varaa, joten esim. zirkonit olisivat hyvä vaihtoehto. Kultaa tai hopeaa, myös "rihkamat" huomioidaan jos aitoa ei löydy.

Olen etsinyt tällaista ristiä koruliikkeistä ja muutama kivillä koristeltu on löytynytkin, mutta ne ovat kaikki olleet erittäin pieniä.

Onko hyviä nettikauppoja, joista voisi etsiä ? Tietäisikö joku koruliikkeen tai valmistajan, josta voisi kysellä ?

Hinta saisi olla pelkällä ristillä ilman ketjua maksimi 100 €.

2

1038

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maija469
    • Matti 82

      ebay.com tai googlesta ja laittaa kuvahaun ja kirjoittaa esim. gold cross necklace tai Silver cross necklace ja klikkailee kuvista niin monesti pääsee liikkeen kotisivuille ja voi tilata sit visalla! tulee KYLLÄ perille. Valikoima USAssa yleensä todella laaja!!

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      141
      2189
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      947
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      152
      924
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      893
    5. 64
      881
    6. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      38
      856
    7. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      111
      840
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      767
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      70
      715
    10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      581
    Aihe