Olen hieman huolissani isäpuolestani kun hänellä todettiin äskettäin psoriasis.
Lääkitykseksi sai tuon atarax 25mg iltaisin ja hän menee siitä ihan tokkuraan ja on sitä vielä aamullakin.
Nukkuu tosi paljon siis mutta epäilen että hän näkee myös aistiharhoja tai jotain, koska yhtäkkiä hän jää tuijottamaan jotain pistettä?
Tänään käytiin yhdessä hoitamassa asioita ja huomasin että hänen askeleensa oli haparoivia ihan kuin olisi kännissä eikä tuossa ollut kaikki. Isäpuoleni on ollut ammattikuski ja voisin sanoa että on ollut täydellinen auton ratissa joten oli yllätys että tänään oltiin ajaa kaksi kolaria yhdellä reissulla.
Tietysti neuvoin häntä menemään lääkärille.
Hänellä on verenpainelääkitys myös ja toivottavasti lääkäri otti sen huomioon koska jos atarax laskee verenpainetta niin käsittääkseni vaarana voisi olla jopa liian alhainen verenpaine kun käyttää molempia.
Mitä tässä pitäisi tehdä?
No lekurille tietysti mutta olisi kiva kuulla teidän mielipiteitänne.
Olen erittäin kiitollinen jos vastaisitte koska tämä on ihan uusi asia meidän perheessä ja parhain tapa kysyä asioista on kysyä sitä niiltä jotka kärsii samasta vaivasta.
Atarax 25mg/psori
Huolestunut poika.
1
1102
Vastaukset
- Kipasti
Tiedän kyseisen lääkkeen aiheuttavan joillekin mainitsemiasi oireita. Itse käytän ataraxia kutinaa helpottamaan 1-2 krt viikossa ja otan sen illalla enkä perättäisinä päivinä. Mulle ei tule muita sivuoireita kuin väsymys. Eihän tuo lääke ole muuta kuin kutinaa helpottava, ei se millään tavoin hoida psoria, siihen on ihan eri lääkkeet, kai lääkärinne tämän kertoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463210Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091942Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811771- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431418- 271344
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1251198UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1121160