Varsinaista laatua Ameriikan mantereelta,uusinta lauantaina klo.15:45,siis voidaanko tälläisiä romuja kaupitella ihmisille stna.
Eikä tuo vaihdelaatikkohomma ole pelkästään stratuksen ongelma,300M:ssä on automaattilootissa paljon vikoja ja todella kalliita vikoja.
Eikä tuo vaihdelaatikkohomma ole pelkästään stratuksen ongelma,300M:ssä on automaattilootissa paljon vikoja ja todella kalliita vikoja.
Vastaukset 8
Vanhimmat
enää tulla laatuautoja..vikoja kaikissa ja kalllita korjata tavallisen duunarin palkoilla. Tässä käy vielä niin että tavallinen tallaaja joutuu siirtymään vanhempiin autoihin joita voi korjata itsekin joten autokanta alkaa vanhenemaan suomessa, autot on nykyään sellaisia että pienimmästäkään viasta ei omin konstin selviä.
Itsellä 2002 vm kärry alla ja siitä kun luovun niin vanhempaa etsin tilalle.
...mutta jos Stratuksessa on sama 41TE loota kuin Voyagerissa niin sehän nyt tiedetään ihan kamalaksi vehkeeksi. Amerikkalaiset laskevat sen käyttöiäksi 100k mailia jonka jälkeen edessä on laatikon täyskunnostus syystä tai toisesta. Suomessakin se tiedetään vähän ongelmalliseksi laitteeksi mutta usein se kestää jopa tuplaten amerikkalaisten saavutuksiin verraten.
Onkohan 300M:n laatikko enemmän sukua Mersulle kuin Chryslerille? Joku sitä totesi että eihän niitä mistään...
...41TE, 108kml ja kylmä rinki....
41TE kuten myös A604 (joka on melkein sama) on tarkka öljynvaihdoista. Se huoltokirjan öljynvaihtoväli on sellainen, että sillä saa laatikon 100 000 mailissa rikki. Totta on että hiukan se kuitenkin pelottaa vaikka lyhyllä vaihdoilla ja Moparilla on tullut ajettua.
Ihan paska puhetta, ihmiset eivät osaa pitää autojaan kunnossa vaan. A604/41TE on hyvä laatikko jos vaan käyttää oikeita öljyjä ja muistaa vaihtaa aina suodattimet ja öljyt ajallaan. Monessa tapauksessa missä näitä on mennyt rikki on siellä ollut jotain öljyä mitä laatikko ei pysty käyttämään.
Kohta 200tonnia ajettu 41TE ja pelaa kuin kello. Ihmiset kuvittelee että se automaattilaatikko pelaa huoltamatta.
Tossa ohjelmassa oli piloille ajetut/pidetyt Stratukset. Siitä jo kertoi hintakin.
95% varmuudella vuodot tulivat vaihteiston lauduttimen klemmareista, eli kiristämistä vailla.
Niinpä, varmaan ainoo laatikko jota täytyy hoitaa kuin pientä lasta... Normaalisti automaatit toimivat kuin junan vessat poikkeuksena Chrysler ja Dodge joiden laatikot on tunnetusti täysiä paskoja. Ja sen toi ohjelmakin todisti ...Noi Kraisut ja Dodget ei mitkään maksa paljoo eikä pidä hintaansa, halppis autoja paitsi huoltojensa ja korjauksien puolesta.