miten tylsät kesk.iltalähdöt

pelkkiä eläkeläispariskuntia tai vanhoja naispareja. Voihan sen konseptin sitenkin tehdä, ellei muita matkustajia riitä. Missä kannattaa ilmoitella, jos aivan tosissaan etsii seuraa/seuralaista matkalle, joka saa itse maksaa matkansa ja hyttinsä, mutta joka ei tarkoita, etteikö voitaisi vierailla toisten hyteissä, jos siltä tuntuu.

En toivu varmaan ikinä, miten tylsää oli Isabellallala 6. - 7.4. ja ei, ei se ollut itsestä kiinni. Jos ylittäjinä on esimerkiksi alaikäisiä lapsilaumoja, mikä sallittakoon niille, verottaa se muuta porukkaa yökerhossa.
10348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Turhaan nariset omasta toimettomuudesta.

Ps. kyllä se oli täysin itsestäsi kiinni, älä yritä valehdella itsellesi. Kuka päätti lähdöstäsi?

Oikeaa palstaa kun käyttää , voi saada matkalleen sopivaa seuraa

Äänestä
  • Jos itse lähtee matkalle, eikö silloin ole oikeus valittaa, ellei laivalla satu olemaan ketään muita yksin matkustavia. ;)

    Saa kai valittaa, jos päätyy mummeleiden ja papparoiden sekaan. Mieluummin vaikka hmm - porukkaan, jota ei saa sanoa ääneen, mainita vähemmistöjä.

    Äänestä

......

Äänestä
  • ainoa toivo tavata joku normaali ihminen laivalla? tai jonkun arkipyhän aattolähtö.

    Totta tuo.

    Äänestä

  • jotkin muut kuin työttömien ja eläkeläisten risteilyt, vaikka työttömyys ei nykyaikana enää olekaan häpeä, vaan joku voi joutua työttömäksi iolman omaa ansiotaan, mutta kun ollaan rehellisiä:

    tekisitkö sellaisen kanssa lapsia? sponsoroisiko se sinut ulkomaan matkalle ja turvaisi sinulle makean elämän. Ollaanpa hiukan realisteja. Maailma on julma. Maailma on kauniiden ja menestyvien ihmisten. Itsevarmojen ja tulevaisuudeltaan lupaavien.

    Äänestä

väheksy vanhempia naisia. Niistä löytyy joskus sellaisia petoja että oksat pois. Kannattaa kokeilla...

Äänestä
  • miehet kelpaisi, nuoremmat tai vanhemmat, ei vanhat naiset, en lespahda seiskytvuotiaitten seurassa. Jutella voin kyllä.

    Äänestä

  • huomaan sanan "joskus"

    Äänestä

  • Jotkut vanhat naiset on tosi miehenkipeitä. 75-v. tädit metsästää 50-v. rakastajia, 30-vuotiaatkin kelpaavat toisille.

    Äänestä

Yleensä käyn risteilyillä viikonloppuisin, nyt kun sattui olemaan vapaata, niin kaverin seuraksi menin iskelmäristeilylle Baltic Prinsessille Ke 7.4. ja kyllä oli tylsää, varsinkin kun en ole iskelmäihmisiä ollenkaan.
Varmasti pääsiäisen läheisyyskin vaikutti, että porukkaa oli tosi vähän.
En todellakaan toista kertaa enää lähde keskellä viikkoa risteilemään, vaikka olisi aikaakin, viikonloppuisin on enemmän säpinää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tylsää... boooring.. kirjoitti:

pelkkiä eläkeläispariskuntia tai vanhoja naispareja. Voihan sen konseptin sitenkin tehdä, ellei muita matkustajia riitä. Missä kannattaa ilmoitella, jos aivan tosissaan etsii seuraa/seuralaista matkalle, joka saa itse maksaa matkansa ja hyttinsä, mutta joka ei tarkoita, etteikö voitaisi vierailla toisten hyteissä, jos siltä tuntuu.

En toivu varmaan ikinä, miten tylsää oli Isabellallala 6. - 7.4. ja ei, ei se ollut itsestä kiinni. Jos ylittäjinä on esimerkiksi alaikäisiä lapsilaumoja, mikä sallittakoon niille, verottaa se muuta porukkaa yökerhossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu