Normaali ihminen ymmärtää, mitä on kohtuus...

...minkä ymmärrys puuttui täysin hoitokokousten/-tilaisuuksien niiltä hoitajilta, joiden käyttäytymisestä voidaan puhua hoitoväkivaltana. Näihin tapauksiin liittyy vahvana myös yksipuolisuus, ts. ”asia” oli yksin hoitajan ongelma ja hoitaja vain ajoi jotakin salaamaansa asiaa, josta "uhriksi" valitulla ei vielä tänäkään päivänä ole harmaata aavistustakaan.
10166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ovat, anteeksi nyt vaan....perkeleestä. Jumalhenkisyydellä ei ole mitään tekemistä hoitohommien kanssa.

Äänestä
  • Niin, mistähän syystä luterilaisessa seurakunnassa (kirkossa siis9 ei ole käytössä hoitokokous?

    Äänestä

"Mutta joka pahentaa yhden näistä pienimmistä, jotka uskovat minun päälleni, parempi hänen olis, että myllyn kivi ripustettaisiin hänen kaulaansa, ja hän upotettaisiin meren syvyyteen. Voi maailmaa pahennusten tähden, sillä pahennukset kumminkin tulevat! Voi kuitenkin sitä ihmistä, jonka kautta pahennus tulee!"

Äänestä

Mitä hyödyttää täällä valittaa. pitäisi tehdä ilmoitus Oulun tuommiokapituliin näistä tapauksista.

Äänestä
  • Vanhentuneita asioita.

    Äänestä

  • Kyllästynyt2 kirjoitti:

    Vanhentuneita asioita.

    ...keskustelu asioista on nyt hyvällä alulla.

    Äänestä

  • Alustusta kirjoitti:

    ...keskustelu asioista on nyt hyvällä alulla.

    Vastuuta on turha yrittää peata jonkun vanhenemisen taakse. Uskovainen kyllä selvittää asiansa myös maan päällä. On kuitenkin niitä, jotka pitävät itseään uskovaisina, mutta eivät sitä todellisuudessa ole. Hedelmistään puu tunnetaan. Syntivuode on jäänyt kantamatta ja sydämellä on paatumuksen rauha.

    Äänestä

Ihmetellä sopii, miten hoitomies "raski" heittää saatanalle iät päivät seuroissa käyneen huteran, sairaan, kumaraisen, verikyyneliä itkevän, virsiä hyräilevän, huivipäisen lähes kuolevan vanhuksen saatanalle vielä lisäksi ilmoittaen, että koskaan ei kukaan saa olla tämän kanssa missään tekemisissä tai käy samoin.

Mitä sanoisi tästä LLL.

Maailman suurin uskonnollinen häpeä kohtaa pieneen Suomeen, joka pirstoutuu syyllistyen SRK:n typeryyksiin henkinensä ja kehitetyistä "kososlaisuuksista"

Hoitajien teot pahennuttavat ympäri maailmaa. Häpeätahra on iänkaikkinen. Jota suurentaa änkyräanteeksiantamattomuus.

Tehköön tiettäväksi maailmalle, että paha ja maailman julmin on vl-uskonlahko.

Äänestä

vaatii, että kaikki marssivat samaa tahtia kaikissa asioissa. Maon aikakin Kiinassa muistuu niin rakkaana mieleen, kun kaikilla oli samanlainen uniformu päällä - aivan kuin veljet vaivassa ja Valtakunnan palveluksessa. Yksi Johtaja ja yksi Valtakunta. Jawohl!

Sitä varten on taisteltava. Mein Kampf! Se oli aikaa se, kun käytiin Saatanaa ja sen joukkoja vastaan aseet tanassa.

Tämä kauhea internet-aika on taas tuonut hiiret pöydälle. Kissalle olisi taas töitä.

Äänestä
  • ...vaikka se kuinka esitettäisiin vertauskuvallisena, se on hyvin arvoton kommentti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Väkivallan merkkejä kirjoitti:

...minkä ymmärrys puuttui täysin hoitokokousten/-tilaisuuksien niiltä hoitajilta, joiden käyttäytymisestä voidaan puhua hoitoväkivaltana. Näihin tapauksiin liittyy vahvana myös yksipuolisuus, ts. ”asia” oli yksin hoitajan ongelma ja hoitaja vain ajoi jotakin salaamaansa asiaa, josta "uhriksi" valitulla ei vielä tänäkään päivänä ole harmaata aavistustakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu