Pösö kulkee liikaa

Moro! Sellanen ongelma tuli, että otin kurit pois peugeot xps mallisesta moposta, tarkoitus saada kulkemaan jotain 60km/h niin nyt se kulkeekin 80km/h (gps)

Eli millä saisi vähän vauhtia rajoitettua? En takaratastakaan enää isontaa, ettei mee kierrokset ihan tappiin kutosvaihteella.
3163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tukit jollai vaik alkukäyrää (esim. pieni reikänen rikka, kuhan ei liian pieni reikä)

Äänestä

tunge kivii pakoputkeen jos poliisit aikoo testata

Äänestä
  • Jos poliisit aikovat testata, niin sitten testaavat. En aio paeta vastuuta. Mutta tuon vauhdin haluan saada aisoihin ainoastaan turvallisuuden takia. Maksan "ilomielin" sen n. 700€ jos syytä on, mutta ei pitäisi olla, sillä oma moraalini jo sanoo, että ei sen mopon täydy kulkea yli sallitun nopeuden( OK no vähän ristiriitaista tekstiä, mutta oikeasti se mopo VAKIONA kulkee sen 60km/h monissa muissa maissa. Kurit otan pois myös sen takia, että moottori ei hajoaisi. Sillä kuritluovat itse sylinteriin ihan turhaa painetta joka tehostaa kulumista ja lisää polttoaineen käyttöä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ooouu kirjoitti:

Moro! Sellanen ongelma tuli, että otin kurit pois peugeot xps mallisesta moposta, tarkoitus saada kulkemaan jotain 60km/h niin nyt se kulkeekin 80km/h (gps)

Eli millä saisi vähän vauhtia rajoitettua? En takaratastakaan enää isontaa, ettei mee kierrokset ihan tappiin kutosvaihteella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu