Uusi ihmissuhde.

Kaikki mahdollisuus.

Astrologiassa jonkin alku on merkittävä, kun kyseessä on uusi ihmissuhde, mikä on paras tapa ensimmäiselle kohtaamiselle? Tuleeko olla täysikuu, vai uusikuu? Onko parempi miehen hakea nainen naisen kodista ollen yön yli, koska mies asuu eri paikkakunnalla? Vai onko parempi, että nainen yksin matkustaa miehen paikkakunnalle? Onko kevät hyvä alku kasvukautena myös uudelle ihmissuhteelle? Onko päivän kellon ajalla merkitystä? Aamulla ennen keskipäivää, keskipäivällä, vai iltapäivällä, kenties illalla yötä kohti ensimmäinen kohtaaminen, tapaaminen? Tahdon tämän ihmissuhteen saavan parhaan mahdollisen alun ja syntymän. Tämä ei ole tulkintapyyntö, enemmin yleisiä perussääntöjä hakeva toivomus.
Jään mielenkiinnolla odottamaan vastauksia/kirjoituksia. Kiittäen.

4

506

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raimo_n

      Täydellistä alkua sinänsä ei ole olemassa, koska jokainen hetki on tavallaan "viallinen".

      Koita kuitenkin välttää Kuuta neitsyessä tai skorpionissa.

      • Lukija.

        Kirjassa "Synastria - ihmissuhteiden astrologia" on oma lukunsa "Ensimmäinen tapaaminen ja avioliitto" (sivut 264-267). Esimerkkinä on ensitapaaminen 3.3.1907, klo 10 paikkana Wien. Tuolloin tapasivat Freud ja Jung ensi kerran toisensa, kirjan kirjoittaja luo tapaamiskartan.

        Kiitän kirjan kirjoittajaa erityisesti "AS Oinas - DC Vaaka" kijoituksesta.


    • Raimo_n

      Tuli vielä mieleeni, että aloita ihmissuhde mieluiten aikana, jolloin Merkurius, Venus ja Mars ovat liikkeissään suoria. Siis eivät peräänny. Etenkin kun kyse on avioliitosta.

      • Yksin elävä.

        Elän transiittieni mukaisesti, kun vastaan tulee jaloillaan tukevasti seisova, mielensä tasapainossa pitävä suomalainen tavallinen mies tiedän, että olen kohdannut hänet. Transiittien pohjalta hän ei ole näkyvissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3956
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1879
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1354
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1286
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1175
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1031
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      941
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      331
      894
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      881
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      872
    Aihe