Hei tässä vielä yrittäjän äitiyseduista:
-nostin yel maksua puolivuotta ennen laskettua aikaa että tuet edes vähän järkevämmät kuin aikaisempina kertoina, nyt siis mietin että jään jo 3 kk ennen h-hetkeä lomalle, niin täytyykö yelliä maksaa sinne ihan loppuun asti. Eli samalle kuukaudelle asti kun laskettu aika on. Kun tosiaan lomalle jään aikaisin niin tulot myös ovat siis nolla, ja lainat ym.kulut tietenkin vielä hetken siinä pyörivät ennenkun voin hakea äippärahoja.
- ja jos hakee varhennettua äippärahaa niin täytyykö siihen laittaa jotain perusteita tai muuta, ei muista enää näitä ekasta äippälomasta.
No tässä pari kysymystä vielä, jos täältäkin jo selkiytyy :)
yrittäjyys ja tuet
ödlfksnsldjf
2
565
Vastaukset
- vieras vaan
Sun täytyy sitä korkeampaa yelliä maksaa ainakin se puolivuotta.
Ei siis riitä että nostit 6 kk ennen laskettua aikaa ja sitten lomailetkin 3 kk maksamatta.
siitä ei siis kerry riittävästi.
Jos haet varhennettua - niin sama juttu, yel täytyy olla 6 kk korkeampi ennen äitiyslomalle jääntiä.
Mitään perusteluita siihen ei tarvita.- sdkjahdkjsh
Kiitos asiallisesta vastauksesta :) Näin minäkin vähän arvelin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622592Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999889Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567765Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936257Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515253HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1344915Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592