Vaipat

vaippaboy

Onko kenelläkään kokemuksia verkkoapteekin asioimisesta? Ajattelin tilata verkkoapteekista vaippoja, haluaisin tietää että minkälaisissa paketeissa tuotteet tulee? Onko paketissa mitään merkintään siitä että paketti sisältää vaippoja? Jos tiedättä muita vaippakauppoja mistä voi tilata huomaamattomasti vaippoja niin kertokaan ihmeessä.

2

2028

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies 20v

      Mihin tarvitset vaippoja?

      Etenkin jos olet nuori, niin olethan käynyt lääkärissä selvittämässä vaivojesi syyn. Voihan löytyä jokin muukin ratkaisu kuin vaippojen käyttö. Se tietysti riippuu vaivastasi. On sinulla sitten inkontinenssi tai muita virtsaamisongelmia, joiden vuoksi olet hankkimassa vaippoja, on hyvä käydä tutkimuksissa siltä varalta, ettei ole mitään vakavaa. Vaikka inkontinenssi tai virtsaamisongelmat eivät itse sinänsä ole sairaus, niin ne ovat seurausta jostakin: vammasta, loukkaantumisesta, onnettomuudesta tai sairaudesta.

      Itselläni ei ole kokemusta verkkoapteekissa asioimisesta. Kurkistin juuri sivua; vaippavalikoima on suppea.

      http://www.metsapolku.fi/

      Metsäpolulta saa Tena- ja Attends-vaippoja huomaattomasti.

      http://www.hoivatarvike.fi/

      Suomen Hoitotarvikkeelta saa hyviä vaippoja (Mielestäni parempia kuin Tenat. Abri-Formit istuvat paremmin, ovat huomaamattomammat, käytössä miellyttävät eivätkä estä aktiivista liikunta ja niiden imukyky on hyvä, lisäksi niissä on kahisematon kangaspinta muovin sijasta.) Toimitus on huomaamaton ja pakattu paremmin kuin Metsäpolulla.

      Nykyään hankin vaipat täältä: http://www.airoliver.de/

      On ihan helppoa, vaikka ensin näytti hankalalta. Osan sivusta saa näkymään englanniksi. Laajat valikoimat vaippoja edullisesti. Suomeen on DHL:än erikoiskuljetus eli paketti tuodaan kotiovelle, jos et ole paikalla niin lähimpään postiin. Itse olen tilaillut Abenan Abri-Formeja (suosittelen) muovipintaisena, sillä niissä teipit pitävät paremmin kuin kangaspintaisessa ja näissä vaipoissa ei muovi kahise eli ovat äänettömiä.

      • abri

        Niin ja apteekki on kallis paikka hommata vaippoja.
        Itse hommaan metsäpolulta ja saksasta abrin teippivaipat


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1419
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      989
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      851
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      815
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      796
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      162
      744
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      689
    8. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      80
      640
    9. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      628
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      622
    Aihe