Avensis -98 Bensa hörähtää käyntiin mutta sammuu heti,missä vika?Omistajan käsikirjassa on maininta s.88 "Älkää jättäkö avainta "ON" -asentoon,kun moottori ei ole käynnissä.Muuten akku saattaa tyhjentyä ja sytytysjärjestelmä saattaa vahingoittua.Akku pääsi tyhnenemään autoa siivotessa,sulakkeet ehjät,virtalukonpohja ehjä.Kiitos etu käteen.
Ave ei käynnisty.
pilvili
2856
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Korjaamo sanoi että Ajonestolaite hajonnut "VANHUUTTAAN" Korjauskustannukset 330€ Oisko kellään vastaisuuden varalle tietoo kuinka ajonestolaite ohitetaan tai saksitaan pois?
Ei ajonestolaitetta pysty ohittaan oikein millään ( poislukien joku guru ), on niin kytköksissä auton aivoihin. Ja tietty tarkotuksella varkauksien estämiseks . Pikkasen helppo varastaa vanha auto jossa ei oo ajonestoo