Pentuja 4

ninni45

Tuli musta, punainen ja 2 harmaata. Emo ja pennut voivat hyvin. Kyllä ne on niin pieniä ja avuttomia, mutta äkkiä kasvavat.

5

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiaa-

      Näin asiaan perehtymättömänä kysyisin että etsiikö joku pennuista kotia? En ole selannut tätä palstaa kovin usein niin en tiedä oletko kirjoitellut tänne jo ennen pentujen syntymistä..

      ..täällä nimittäin kaivattaisiin kissanpentua :)

      • Olen ollut testaamassa kissanruokaa, ja sinä aikana Vilma tuli tiineeksi. Kenelläkään ei ole kotia vielä. En tiedä vielä mitä sukupuolta pennut ovat, mutta kyllä ne on ihania. Olisihan se hyvä jos löytyisi kaikille kunnon koti. Viime vuonna meni kaikki 4 tunnissa, koska annan pennut ilmaiseksi, mutta kodin pitää olla hyvä ja haluan alussa tietoja miten pennut ovat sopeutuneet.


      • ninni45 kirjoitti:

        Olen ollut testaamassa kissanruokaa, ja sinä aikana Vilma tuli tiineeksi. Kenelläkään ei ole kotia vielä. En tiedä vielä mitä sukupuolta pennut ovat, mutta kyllä ne on ihania. Olisihan se hyvä jos löytyisi kaikille kunnon koti. Viime vuonna meni kaikki 4 tunnissa, koska annan pennut ilmaiseksi, mutta kodin pitää olla hyvä ja haluan alussa tietoja miten pennut ovat sopeutuneet.

        hyvä muutama kymppi pennuista ottaa! ettei opeteta ihmisiä siihen että kun ilmaiseksi on saatu niin ei siitä tarvi niin huolehtia.


      • prosko kirjoitti:

        hyvä muutama kymppi pennuista ottaa! ettei opeteta ihmisiä siihen että kun ilmaiseksi on saatu niin ei siitä tarvi niin huolehtia.

        Periaattesta en ota rahaa en ala mihinkään pentubisnekseen mukaan. Pyrin kyselemällä ottamaan selvää perheen motiiveista ottaa kissanpentu, hyvin olen pärjännyt tähän saakka olen saanut vuoden seurata pentujen elämää. Ja olen sanonut että jos eivät haluakkaan kissaa niin otan takaisin vaikka puolen vuoden päästä, mutta huningolle niitä ei jätetä ja sitäpaitsi tiedän tapauksia, kun kissasta on maksettu 50 ja syksyllä jätetty oman onnen varaan ei se raha aina ratkaise, eikä varsinkaan eläinten kohtelussa, mutta kiitti neuvosta jota en kuitenkaan aio noudattaa. Vaikka sitten olisin huono ihminen.


      • pennuista asiaa-
        ninni45 kirjoitti:

        Olen ollut testaamassa kissanruokaa, ja sinä aikana Vilma tuli tiineeksi. Kenelläkään ei ole kotia vielä. En tiedä vielä mitä sukupuolta pennut ovat, mutta kyllä ne on ihania. Olisihan se hyvä jos löytyisi kaikille kunnon koti. Viime vuonna meni kaikki 4 tunnissa, koska annan pennut ilmaiseksi, mutta kodin pitää olla hyvä ja haluan alussa tietoja miten pennut ovat sopeutuneet.

        olisin kiinnostunut edelleen pennuista. Voisitko lähettää minulle vaikkapa sähköpostia niin jutellaan enemmän, osoiteeeni on [email protected]


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      101
      5257
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      59
      3921
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      25
      3448
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      80
      2499
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1939
    6. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      401
      1817
    7. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      29
      1674
    8. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      43
      1600
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      17
      1555
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      39
      1435
    Aihe