Olen hankkimassa elämäni ensimmäistä kanoottia joten kaikenlaiset valintaa helpottavat kokemukset eri merkkisistä kanooteista joki- ja järvimelontaan olisi tervetullutta. Asun kainuun alueella ja täällä myynnissä olevat mallit ovat vähissä, ainoana Suvi Inkkari 475/500. Kuvastosta tilaaminen kokemattomalle voi johtaa ns. huonoon kauppaan.
Kanoottia
6
3114
Vastaukset
- Koemelo
Eli ....matkusta jonnekkin jossa on kanootteja koemelottavissa, ei sitä tosiaan kantsi ostaa jos ei tiedä mitä ostaa...
- Reissuvaris
Sinuna kävisin alkajaisiksi avokanoottiyhdistyksen sivuilla, löytyy tietotaitoa ja kokemusta. Kainuun vesistöt ovat jokatapauksessa sentyyppisiä jonne inkkari sopii kun nenä päähän. Ps. unohda halpisvehkeet, jos uutta ostat niin varaudu 1000-2000.- menoerään.
- Kannotilla vesille
Aka paljon saa palamaan rahulia jo haluaa.
Uusia saa halvalla jos ottaa jonkun muun kuin kotimaisen.
http://www.koriks.fi.
Ihan hyvä peli ja jää rahaa muuhunkin.
kaverilla on toi ja itselläni Wenonah Escapade.
Minun mielestä hinta ja laatu paiskaa kättä.- ReissuvRIS
Tota joo.. Tosta mattolaiturista ei melottavaa saa kirveellakään ja tuolla runkomallilla olevat kotimaiset eivät maksa juuri mitään. Noo, jos on tarkoitus hankkia kakaroille rantalelu ni sit mut melomiseen.. Jos halvalla aikoo selvitä niin Welhonpesän lisenssillä tekemä Uppercanadan kopio on varsin asiallinen hintaansa nähden, erinomainen melottava varsinkin soolona, hieman painava maissa liikuteltava tosin.
- Anonyymi
Suvi-kanootti aivan susi, sen verran tiedän vuonna 2024. Pysykää kaukana
- Anonyymi
Mikä siinä mättää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560