Tiesitkö

että Viheliäisen kuntaliitosadressiin laittoi 90 henkilöä ympäri Suomen nimensä. kyllä tuolla määrällä pitää kuntaliitokset toteuttaa, muuten se viheriä suuttuu.
2156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kuinka monta sinne on nimensä kirjoittanu mutta kyllä ois aika tapahtua muutoksia näissä kunnan palveluissa. Ensimäisenä saisi lakkauttaa Haukiputaan terveyskeskuksen. Sieltä ei tänä vuonna saa muunlaista palvelua kun...katotaan nyt vielä pari päivää ja sen jälkeen katotaan nyt jonkin aikaa... ja katotaan nyt...niin monta kertaa että potilas joko kuolee tai hakee apua yksityiseltä sektorilta. Ihan turha laitos, veroeurot menee täysin turhaan. Montako hoitsua ja lääkäriä saa sieltä 'katotaan nyt palkkaa' jotka joutaa kilometri tehtaalle. Näitä varmaan on ne kunnan säästöt joilla talous on saatu 'näyttävään kuntoon'. Enojärvi kumppaneineen voisi tutustua pienituloisten kuntalaisten palveluihin ja miettiä uudelleen itsenäisen kunnan puolesta puhumiseen...eikö se pitäsi olla vasemmiston sydämmenasia.

Äänestä
  • kumppaneineen säilyttää kunnan itsenäisyyden. eikö ole kiva. siihen joukkoon on jo tullut 20 valtuutettua ja tämänpäivän tietojen mukaan ainakin kaksi tulee lisää. että siitä se.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

että Viheliäisen kuntaliitosadressiin laittoi 90 henkilöä ympäri Suomen nimensä. kyllä tuolla määrällä pitää kuntaliitokset toteuttaa, muuten se viheriä suuttuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu