Onko muilla kokemusta Lindströmin vaihtomopeista! Sain tänään eka kertaa kokeilla moppia kohteessa, jossa oli hiekkaa mielettömästi lattioilla. Voi veljet, että jäi nätti jälki ja helposti! Käytössä nämä ovat kyllä kalliita, mutta eipä tule pyykkiäkään. Samoin lattia on aika ajoin pestävä vedellä ja pesuaineella, koska moppiöljy kerääntyy pintoihin. Kertokaa kokemuksianne, kannattaisiko näitä kuitenkin käyttää!
Lindströmin vaihtomopit
moppiöly
61684
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
käytössä moiset mopit ja olen ne hyviksi havainnut. Ei pyykkiä ja siistiä tulee.
lattiassa kokeilit moppia? Muovi, kivi......?
Kustantaa tuollainen moppipalvelu?Kiinnostaisi mikäli ei aivan älyttömiä maksa...
Itselleni tulee 10 vaihtomoppia neljän viikon välein. Hintaa tälle riemulle kertyy 60 euroa/vaihto. Eli kallista on. Mutta niin perhanan hyvää jälkeä tällä saa aikaan. Käytän moppia muovilattioille ja mosaiikkibetonirappusille sekä laatoitetuille käytäville. Tämähän käy mihin vaan. Myös parketille ja laminaatille. Mutta on muistettava, että moppiöljy pikkuhiljaa kerääntyy pintoihin ja ne pitää sen vuoksi aika ajoin vesipestä. Portaissa moppaan kahdesti viikkoon vaihtomopeilla ja pesen kerran viikossa. Toimistokohteissa vesipesen vain kerran kuukaudessa lattiat.
Hinta on kyllä kallis, mutta siivouksen vaivattomuus ja pyykittömyys on plussaa. Ja jälki on upea, parempi kuin mikrokuitumopeilla. Samoin tykkään moppiöljyn miedosta tuoksusta.
Jätän likaiset mopit aina kerran kuukaudessa kohteeseen ja Lindström käy ne hakemassa ja tuomassa puhtaat tilalle. Helppoa!
kestää niin käytä näitä vaihtureita ihmeessä! Palvelusta joutuu aina maksamaan.
mikrokuitumopit ovat yhtä hyviä. Pyykkiä kyllä tulee. Mutta jälki ei öljymopeille häviä.