Kyllästyin autovarkaisiin, koska jo kolmannen kerran autooni murtauduttiin, ja suunnittelen tässä ostavani otsikon mukaisen hälytin järjestelmän autooni.. Joten onko kellään kokemuksia kyseisen järjestelmän asennuksesta tai järjestelmästä ylipäätänsä.. Eli ts. onko järjestelmä ollut hyvä vai kannattaako sijoittaa rahat 100€ kalliimpaan Cobraan?
Sikura S2000TX
5
3451
Vastaukset
- räpeltäjä
toimivuutta sikura on itsellä ollut reilun 4 vuotta ja asentanut niitä muutamiin autoihin ...
eli sikuralla lyhyemmät kaukosäätimen toiminta matkat ja hiukan heikompi toimivuus kakessa..
sitten myös käytössä defaa kaken kantomatka kolminkertainen verrattuna sikuraan...
myös fighteria on käytössä (ei taida olla enää myynnissä)
defassa näpäiltävä hälyttimen poisto paristojen loppuessa ..mielestäni tärkeä ominaisuus varsinkin kun autoon asennettu monta ajonestoa ..- RbV
Auton tehoturva & Webaston ohjain
Suomessa täysin ainutlaatuinen rakenne! Autovaras on voimaton vaikka olisi onnistunut saamaan käsiinsä autosi avaimet!
Ilmoitus varkaudesta tulee sinulle 10 sekunnissa. Voit lisätä erilaisia ajonestoja. Mikäli autosi ryöstetään, voit tarvittaessa jopa pysäyttää auton! Laitteen perusversiossa on kolmen releen ohjaus (määrää voi lisätä erityistarpeitten mukaan). Kaksinkertainen ajonesto - lisäksi se muuttaa äänimerkin hälytyssireeniksi! Halutessasi saat mukaan erillisen tehosireenin.
Sopii erinomaisesti myös matkailuperävaunun, veneen, perämootorin, työkoneen tai muun liikkuvan välineen vartiointiin.
Auton tehoturva suomea puhuvalla lämpömittarilla! Hinta
Webaston kellokytkimen ohjain samassa! Voit jopa käynnistää auton tai generaattorin puhelimella.
Ei vaadi puhelimen akkua - lähteeksi kelpaa 9...16 VDC auton oma akku.
Settiin kuuluu hälytyslaitteen teline, oikealla näkyvä vihreä autorele sekä kaksi punaista relettä. Niillä voit ohjata esim. sytytysvirtaa, polttoainepumppua, katkaista sytyspuolan jännitteen jne.
N.O. -silmukka voidaan liittää esimerkiksi oveen ja N.C. tavaratilan lukitukseen.
Metsätyökone löytyy helposti talvipimeällä metsästä, kun laittaa valot päälle jo ennakolta!
Voit ohjata laitetta puhelimen - myös kotipuhelimesi - näppäimillä. Huom! Ei tekstiviesteillä.
Voit jopa paikantaa autosi varkaan tietämättä!
Oikealla näet Elisa Paikantimen autenttisen kuvan kohteen sijainnista - voit jopa zoomata sen tarpeelliseen kokoon! Paikannus toimii myös kännykälläsi
http://antiikkitv.firmanetti.fi/index1.html
- kultakatriina1
mulla vanhemmassa amerikkalaisvalmisteisessa autossa on toi hälytin, jonka asensi eräs tutuntuttu, joka on noita jonkin verran asennellu, ja en tiedä johtuuko epäonnistuneesta asennuksesta, jostain viasta vai siitä, ettei ko. hälytin sovellu oikein autoon, jossa parkit/etuvilkut ja jarruvalot/takavilkut on samassa. meinaan, että nyt jarrutettaessa edessä parkit kirkastuu ja toisinaan, kun hälyttimen kytkee päälle, antaa auto jonkun ylimääräisen äänimerkin ja alkaa ulvoa kolmen tunnin kuluttua ja sitten ulvoo 20min välein... ei viitti paljon tota hälytintä käyttää, kun ulisee omia aikojaan.
- hartsa
Matkailuautossani on sikura CA0001 tyyppinen häly laite ja ongemana on ettei siihen ole saanut mistään käyttö ja ohjelmoiti ohjeita. Aluksi kaikki toimi OK mutta nyt osa ovista ja ikkunoden hälyttimistä ei toimi onko ohjelmoitavissa ja miten vai viedäänkö "saunan taakse". Onko kenelläkään asiaan tietoa?
- Timppa1963
Moi !
Tietääkö kukaan mistä Oulusta saa Sikuran S2000TX:n hälyyttimen kauko-ohjaimia ? Taikkan kuka niiden maahantuoja on tällähetkellä ?
Terveisin Timppa63
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain27311697Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13810960Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2366282Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2185142Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1583606- 1743518
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532438Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3251947Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101778Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161674