itse fanitin elwaria jo pienenä penskana 70-luvun lopussa ja pieni muistikuva on uutisista, jossa kuningas kerrottiin kuolleen. Hänen musiikistaan pitäminen on jatkunu läpi elämäni, edelleen sen musiikki on sitä aatelia, parasta vaikka musiikkimakuni onkin vuosien varrella laajentunut hyvin laaja-alaiseksi. mutta, elviksen musiikki on mulle sitä tärkeintä, kaiketi jonkinlaista terapiaa(:
En tiedä, mutta luulen että suhteessa suomessa on varmaan todella paljon elvis faneja verrattuna mitä maailmalla, ehkä. Itse pidän eniten 60-luvun lopun ja 70-luvun alun elvis musiikista, silloin tyyli ja musiikki oli parasta hänellä. Alkuvuosien las vegas elvis aivan huippua!
On hienoa, että ihmiset pitävät vielä aidosta musiikista!
Elvis fanitus
3
468
Vastaukset
- minä ihte
Olen vasta 25v, mutta olen fanittanut jo nuoresta lähtien Elvistä, musiikin messiasta, vaikka en ollut edes syntynyt, kun Elvis eli ja kuoli.
Minun perheessäni kukaan ei ole sen kummemmin ollut Elvis-fani, mutta silti minä nuoripoika jo innostuin Elviksestä, vaikka juurikin nuorisolle se on yleensä "noloa" fanittaa jotain 50-70 luvun musaa, vaikka piilossa sitten lähes kaikki fanittaa.
Kuollut enoni oli kova Elvisfani ja sitä kautta löysin Elvismateriaalia vähän, mutta jos oikein muisten, niin jotenkin vain aloin pitää Elviksestä ihan tuosta vain, mikä jo sinällään on ihme.
Lisäksi voisi sanoa, että jopa vihaaan musiikkia muuten, mutta Elviksen musiikkia RAKASTAN ylikaiken.
Miten voikaan yksi mies ja ääni tehdä tuollaista jälkeä yhä nyt 2000 -luvulla! Elvis on kaikkea! - Selvis
"En tiedä, mutta luulen että suhteessa suomessa on varmaan todella paljon elvis faneja verrattuna mitä maailmalla, ehkä."
En missään tapauksessa halua ryhtyä inttämään ja väittelemään asiasta kanssasi, etenkin kun asiaa on aika vaikea mitata mitenkään luotettavasti. Itse arvelen kylläkin asian olevan ihan toisin. Elvis ei elinaikanaan saanut Suomessa ainoatakaan lauluaan listaykköseksi. Esimerkiksi Englannissa hänen 50-luvun singlejään julkaistiin uudestaan heti miehen kuoltua ja ne nousivat listoille vielä silloinkin.- V.n
mä missään tapauksessa tästä haluakaan väitellä(: pelkkä fiilispohjalla heitetty ajatus, tuskin tiukilla myyntiluvuilla pitää paikkansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 692663
- 632614
- 681772
- 241597
- 201530
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91460- 151372
- 381223
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81187- 251106