Järjestetäänkö Oslossa ulkoilmakatsomoa faneille, joille ei riittänyt lippuja euroviisujen finaaliin? Ja jos, niin onko haisua missä?
Oslo ja euroviisut
Kristina25
3348
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse olen menossa ja liput on plakkarissa, mutta koetin etsiä tuota tietoa viisujen virallisilta sivuilta sekä laitoin googlen hakuun kaikkea mahd. asiaan liittyvää ruotsiksi (en osaa norjaa) mutta heikolta näyttää. Voihan olla että asiaa vasta suunnitellaan, ja tietoa siitä tulee myöhemmin viisusivujen uutispalstalle, kannattaa käydä katsomassa sieltä.
Juu en minäkään löytänyt googlaamalla. Toivottavasti jotain häppeningiä järjestetään. Luulisi. Olisi vaan mukava etukäteen osata suunnitella.
http://www.sjevent.se/sj-event/Eurovisionprogram_i_Oslo_29maj.pdf
Etsiskelin tietoa kuljetuksista keskustan ja Telenor-areenan välillä, ja samalla sivulla on jotakin juttua Eurovision Villagesta, tarkemmat tiedot tulevat toukokuun 1. pnä.
Eiköhän tuota tietoa tule vielä muualtakin, kun tullaan lähemmäksi ajankohtaa.