KSML kertoo, että Henna V(KOK) kannattaa keskuksen siirtoa Vaasaan. Ruotsinkielen taito ja merituntemus on etuja.
Äänestäjille paljon onnea ja terveyttä.
Äänestäjille paljon onnea ja terveyttä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Aika tyhmästi ne rajat ainakin on suunniteltu. Mm. meripelastus kuuluu jokaisen hätäkeskuksen alueelle. Olisi siihen voinut yhdistää useämpia rannikon kaupunkeja ja sisämaahan oman.
Toivottavasti he jotka pyrkivät hätäkeskukseen sitten töihin ja heillä on merituntemusta sekä ruotsinkielen taito, osaavat näiden erityistaitojen perusteella vaatia myös korkeampaa palkkaa!
Kyllä työntekijöiltä koko ajan vaaditaan enemmän ja enemmän osaamista mutta näkyykö se palkassa?
En yhtään ihmettele näitä lakkoja mitä on nyt tänä keväänä on ollut ja tulee vielä olemaan, työntekijöiden pinna alkaa olemaan niin kireällä että se vaikuttaa jo pahasti työilmapiiriinkin sekä heijastuu siitä myös tuottavuuteen.
Joten aivan turha päättäjien ladella viisuksia että "nyt puhalletaan yhteen hiileen ja pistetään talouselämä nousuun"..työnantajat kun ei puhalla kuin omaan hiileensä! Eivät juurikaan ajattele työntekijää joka sen työn tekee, ja tekis varmaan paremmin jos saisi edes kiitosta ja jotain kannustinta. Joissakin harvoissa firmoissa tätä esiintykin ja sellaiset firmat pärjääkin kun on puikoissa osaava, työntekijät huomioon ottava johtaja.
Henna on suoraselkäinen poliitikko joka ei kumartele. Hätäkeskus vaasaan, jep jep.JKL-alueen uhrit on vietävä pakettiautolla vaasan raippaluodon sillalle, ruotsin sanakirja taskuun toki ilm. hätäkeskukseen joko suomeksi tai ruottiksi.
Vaasaan, hänkin typerys tiemmä. Henna hoitaa asioitamme eduskunnassa, hän kannattaa muuttoa? Mistä tämä kertoo, puolue kurista, oma tahto,-mieli, ajatukset loppu, puolue määrää.
Voiko olla kukaan niin saatanan typerys, että kannattaa muuttoa vaasaan, JKL pommisuoja olisi kriisitilanteessakin oiva paikka.
Näin se menee, puolue ottaa ministeriksi tälläisiä pikkup lu a, sori lapasia.
Kymmenien työntekijöiden verot , sitten >>>Vaasaan. Missähän saisi äänestää ennakkoon hennaa.
kun ehtii tuomaan kuontalonsa kampauttamiseen käytettävät rahat jyväskyläläiskampaamolle ja jopa keskellä arkipäivää.... pravoooo!!! (väinönkadulle)
Ehkä fiksumpaa olisi ollut yhdistää Pori ja Vaasa yhdeksi ja Tampere ja Jyväskylä toiseksi keskukseksi.
Mutta jos on valittava Jyväskylän ja Vaasan välillä niin Vaasa pesee Jyväskylän mennentullen vahvuuksia puntaroitaessa. Meri on plussaa ja kaksikielisyys viimeistään vetää pidemmän korren. Jos Jyväskylä pystyy tarjoamaan palvelut vain suomeksi, mutta vaasa sekä suomeksi että ruotsiksi niin mitä helvettiä te ihmettelette?
Tämä Henna Virkkunen on näköjään niitä harvoja ihmisiä jotka ajattelevat tässäkin asiassa kylmällä järjellä jotka punnitsevat faktat eikä käytä päätöksenteossaan politiikkaa ja kalastele ääniä kotiseudulta.
Miksi ei olisi vain yksi keskus. Oulu olisi esim, melko keskellä suomee. Tietysti voisi palvelut tilata Intiastakin, edukkaasti.
Älytön vastaus ,niin ah niin järk. kirj.