Tällaista ajattelin kysellä =) Eli mitä te muut kanssaeläjät teette samaan aikaan kun ahmiminen on käynnissä?
Itse yleensä katselen parhaat sarjat tv:stä tai luen hyvää fantasiakirjaa. Joskus yritän koneellakin olla, mutta tietokonetuolissa istuminen alkaa nopeasti tuntumaan huonolta, kun vatsa on liian täysi.
Mitäs muut tekee? Luetteko ja katsotte tv:tä myös? Vai istutteko vain sohvalla ja ahmitte ahmimisen vuoksi :o vai kenties jotain muuta
Kertokaahan =)
Mitä teette kun ahmitte?
8
1640
Vastaukset
- ainakin
katson myös televisiota, dvd tai sitten syön vaan keittössä seisoen.
- josephinee
Toi on kyllä jännä! Miekin nimittäin syön keittiössä seisoen. Kai siinä sitten on sellainen "ihan vähän vain nappasen"-ajatus, joka sitten ei oikein toimikaan. Suurimman osan syöntiajasta käytän kuitenkin television tai tietokoneen ääressä.
- krisld
josephinee kirjoitti:
Toi on kyllä jännä! Miekin nimittäin syön keittiössä seisoen. Kai siinä sitten on sellainen "ihan vähän vain nappasen"-ajatus, joka sitten ei oikein toimikaan. Suurimman osan syöntiajasta käytän kuitenkin television tai tietokoneen ääressä.
Täällä myös syödään telkkarin edessä aina kaikkien parhaiden hömppäohjelmien parissa, avokinkin kanssa aina syödään telkkarin yhteydessä en varmaan 7kk sitte viimeks syöny pöydässä!
- BEDder
Tuijotan aina jotain ruutua, elikä telkkaria tai tietokonetta - luen samalla laihdutusohjeita, kalorimääriä ja tuijottelen ihanneihmisten kuvia ja tuskailen omaa läskeyttäni ymsyms. Suoranaista itsekidutusta siis. Kaiken lisäksi vielä saan sitten vielä päivän päälle ansioni mukaan, kun mies kauhistelee tuhoamieni ruokien määriä ja olen seuraavana päivänä jälleen kauempana tavoitteestani.
Ei tämä ole elämää. - Nau____________
Luen ihan ehdottomasti. Kaikkee sitä kirjallisuutta mistä muutenkin tykkään tai sitten ihan täyshömppää niinku harlekiineja. Tai kattelen leffoja ja/tai kuuntelen musiikkia. Mutta kirjat kuuluu hommaan aina. Tai sitte pelaan nintendoa. Mutta en missään nimessä vois vain tuijotella seiniä ja mässätä, jotain aktiviiteettia on oltava.
- filled mint candy
en tee mitään. Meen vaan keittiöön, ja ajattelen, että otan pari siivua juustoa tai lusikallisen soijajogurttia...
mutta se ei onnistu. Sitten kun ne oon vetänyt, tahdon lisää, ja menee vielä 2 omenaa, 2 juustosämpylää, 3 dl sitä soijajogurttia... Hemmetin BED!- aatuitui
yleensä syön seisovilteen keittiössä.Ahmin niin nopeasti että eihän siinä perkele ehdi istua!"vähän tota ja tota ja tota ja jos nyt vielä totakin vähän maistais ja yks vielä tommonen ja vielä yks ja yks ja yks.."
SAIRASTA.NIIN SAIRASTA. - aatuitui
aatuitui kirjoitti:
yleensä syön seisovilteen keittiössä.Ahmin niin nopeasti että eihän siinä perkele ehdi istua!"vähän tota ja tota ja tota ja jos nyt vielä totakin vähän maistais ja yks vielä tommonen ja vielä yks ja yks ja yks.."
SAIRASTA.NIIN SAIRASTA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633726Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552865Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442081- 1262076
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231903Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841