Meredin

Onko kokemuksia meredin venetarvikeliikkeestä?
Olen kuullut paikallisilta veneilijöiltä ristiriitaisia kommentteja. Eli kannattaako pyytää tarjousta myös sieltä?
85066
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Luettelossa paljon tavaraa, löytyy joitain artikkeleja, joita vaikea muualta löytää. Hinnat kait keskitasoa venetarviikeiden erioisliikkeiden kohdalla.

Äänestä
  • ..kuvan itsekin olen liikkeestä saanut kun om ollut juttua paikallisten kanssa. Lukkoa ovat kullä kehuneet asialliseksi.

    Äänestä

Käy Lukossa. Siellä ei ole "haistavittu"-tyyppistä palvelua ja ainakin itse olen löytänyt sieltä aina kaiken tarvitsemani

Äänestä

Aina pyytää kannattaa - Meredin on pirun hyvä silloin kun tarviit jotain triviaalia eikä ole aikaa kääntää jokaista paikkaa nurin etsiessä tai tilata saksasta nettimyyntinä joka sekään ei ole halpaa, kyllä ainakin mulle on tärkeetä myös se ettei minkään hilavitkuttimen hakuun kulu päiviä jos sellainen tarvitaan - joku tolkku sentään harrastamisessakin.
Heloja, lukkoja, luukkuja - lähes takuuvarmasti löytyy. Samaten tietoa kun oma ei riitä köysistä jne.. Myyjät on luku sinällään - pitää käydä muutamaan kertaan että oppii tuntemaan kenen kanssa voi asioida tuloksellisesti - omistaja on liian ylpistynyt itseensä muuten ok ja kun tutuksi pääsee, mukavakin.

Lukko on hyvä mutta valikoima niin rajallinen että ei voi kuin voivotella.

nautikulma se mun mielestä pahin täällä turus on - tää eräs kaveri etenkin, sen epäystävällisempää palvelua en ole tavannut en ihan missään muualla - siin on ihminen jolle jo puhuminen tuottaa selviä ongelmia. Oon ostanu sieltäkin mutta sinne menen VAIN pakosta!

Äänestä

palvelu ontuu pahasti. Esimerkkitapaukseni alkoi pääsiäistä edeltäneeltä viikolta: Soitin ja kyselin venepukkeja. Löytyi kyllä, mutta jostain varastosta. Kerroin tulevani Turkuun muissakin asioissa Helsingistä, joten voisin koukata kamat mukaani.(soitin 2 päivää aikaisemmin liikkeeseen ennen tuloani)Nouto ei voi tulla kyseeseen,koska kamoja vaikea saada kaivettua esiin?? No, ukko lupaa toimittaa pukit Helsinkiin ja soittavansa, milloin saapuvat. Noin 1,5 viikon aikana soitin 4 kertaa tälle taunolle ja yritin selvittää, että tuleeko ne perkeleen pukit vai ei.Lukuisiin soittopyyntöihin ei ole vastattu kertaakaan. Tähän päivään mennessä mitään ei ole tapahtunut.
Käsittääkseni samainen heppu on talon tj.!!
Huh,huh

Äänestä

Jokaisesta alan liikkeestä kannattaa ostaa ainakin ne romppeet joita ne tuo itse maahan, ja Meredinillä on minusta ainakin hyvä valikoima näitäkin.
Henkilökuntaa löytyy aina joka lähtöön. Toki asiakkaita pitäisi palvella tasavertaisina, mutta toki sitä mielummin myy osatvalle asiakkaalle kuin jokin pikkuhelan mittatietoja kyselevälle tinkaajalle. Meredin Seesto on ollut ikänsä alalla ja tietää mitä myy. Iäkkäämpi rouva joka liikkeessä pyörii on kieltämättä hieman tympeä päivästä riippumatta.

Nautikulman palvelu on ihan omaa lukuunsä niinkuin joku kirjoittikin. Jos tarvitset jotain hilua pienempään kuin Nauticat 38 niin palvelu on todella törkeätä varsinkin omistajien taholta. Työntekijät voivat olla ystävällisiäkin...

Turun lukko on ok mutta tarjonta melko pientä verrattuna edellämainittuihin.

Äänestä

Tilasin nyt helmikuussa meridistä ruorin kaikkine vehkeineen. Osa tavaroista tuli heti, kuten lasku jonka tyhmyyttäni menin maksamaan. Tärkeimpiä osia, kuten ruori ja kaukosäätölaitteet ovat edelleen tulematta, vaikka ne pitäisi olla jo veneessä kiinni

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jari kirjoitti:

Onko kokemuksia meredin venetarvikeliikkeestä?
Olen kuullut paikallisilta veneilijöiltä ristiriitaisia kommentteja. Eli kannattaako pyytää tarjousta myös sieltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu