Hyvä Luoja!

===== ======= ===== ====== ====== ====== ===== = ====== == ==== ======= === ====== =====

Hyvä Luojani! Jos teet minusta hullun niin älä tee niin hullua että omia uskovaisia, pikku lapsiakin tappavan rikollisjärjestön pikkupirujen joukkoon minut ohjaat. Haluan olla hullua hurskaampi!
Aamen!

==================================================
6141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jeesukseen uskovia kutsutaan nimellä kristitty. Mene kuuntelemaan Jumalan sanaa kristittyjen kokouksiin, usko tulee kuulosta, kuulo Jumalan SANAN kautta.

1. Kor. 1:20 Missä ovat viisaat? Missä kirjanoppineet? Missä tämän maailman älyniekat? Eikö Jumala ole tehnyt maailman viisautta hullutukseksi?
_______________
*) 1. Kor. 1:21 Sillä kun, Jumalan viisaudesta, maailma ei oppinut viisauden avulla tuntemaan Jumalaa, niin Jumala näki hyväksi saarnauttamansa hullutuksen kautta pelastaa ne, jotka uskovat,
_______________
1. Kor. 1:22 koskapa juutalaiset vaativat tunnustekoja ja kreikkalaiset etsivät viisautta,
1. Kor. 1:23 me taas saarnaamme ristiinnaulittua Kristusta, joka on juutalaisille pahennus ja pakanoille hullutus,
1. Kor. 1:24 mutta joka niille, jotka ovat kutsutut, olkootpa juutalaisia tai kreikkalaisia, on Kristus, Jumalan voima ja Jumalan viisaus.
1. Kor. 1:25 Sillä Jumalan hulluus on viisaampi kuin ihmiset, ja Jumalan heikkous on väkevämpi kuin ihmiset.

Äänestä
  • Valehtelit "kristitty" sanan merkityksestä. Seon niin että "kristittyt" olivat niitä jotka vainosi ja tappoivat Jeesuksen seuraajat Paavalin tuella. Paavali oli paha mies muutenkin ja siksi se on kelvannut teille pakanoille itse itsensä apostoliksi nimittäneenä.
    Nyt on vaan niin, että he joita mainitsemasi "kristityt" vainosivat ta tappoivat onkin eri "nimen" tuntevia ja te uskotte olevan heitä.
    Ja jotta väitteelleni "uskottel olevanne" olis vahvistus niin lue tämä rikollisuus tarkoin ja tutki mitä esim. Jumalan ja Jeesuksen Lain älä tapa käsky tarkoittaa. Sitä ei "kristityt" ole koskaan Jumalallisesti sieluttomina ymmärtämeet oikein vaan rikkovat Lakia Jumalaa ja Jeesusta pilkaten kun herra käskee:
    http://fi.wikipedia.org/wiki/Noitavainot
    Lynkkausjoukot ovat polttaneet elävältä tuhansia ihmisiä Tansaniassa, Keniassa ja Zimbabwessa 1990-luvulla. Noitavainot ovat jatkuneet myös vuosituhannen vaihteen jälkeen. Länsi-Keniassa väkijoukot polttivat 11 noidiksi epäiltyä miestä ja naista toukokuussa 2008. [16] Nigeriassa noin 5000 lasta on hylätty kymmenessä vuodessa vanhempien karkottaessa heidät noitina. Lapsia on syytetty avioeroista, sairauksista, onnettomuuksista tai työn menetyksestä.[17] Afrikan noitavainojen syyt ovat usein myös poliittiset, sillä vaikutusvaltaiset noidat ja noitatohtorit ovat yleensä uudistusten jarruina. Pastorit saavat myös lisämainetta paljastaessaan uusia "noitia."

    Äänestä

  • Muista maksaa kirkollisvero ja laittaa rahaa lähetystyö keräykseen että kristittyille riittää tulitikkuja noitarovioiden polttamisiin.... se on sitä kristinuskon lähimmäisen rakkautta korkeimmillaan... herra epäjumalaa palvellen...

    Äänestä

  • xcvbhjk kirjoitti:

    Muista maksaa kirkollisvero ja laittaa rahaa lähetystyö keräykseen että kristittyille riittää tulitikkuja noitarovioiden polttamisiin.... se on sitä kristinuskon lähimmäisen rakkautta korkeimmillaan... herra epäjumalaa palvellen...

    Täällä ei kukaan muu , palvele epäjumalaa kuin ,nikki oyuoyuij,,, usko nyt jo Emme kukaan ole
    poöttaneet , niitä sunun noitarovioitasi , kyllä sinä itse olet ne tehnyt. Kaiken kukkuraksi
    Sinä luulet olevasi joku sellainen, joka ei voi mitenkään ymmärtää kunnollista Jumalan sanaa.
    Vaan kaikki on sinusta tehneet tietämättömän , ja se on se joka ei koskaan ole saanut
    tuntea sanan rakkautta , ja hyvää oloa uskotko.

    Äänestä

  • teuta kirjoitti:

    Täällä ei kukaan muu , palvele epäjumalaa kuin ,nikki oyuoyuij,,, usko nyt jo Emme kukaan ole
    poöttaneet , niitä sunun noitarovioitasi , kyllä sinä itse olet ne tehnyt. Kaiken kukkuraksi
    Sinä luulet olevasi joku sellainen, joka ei voi mitenkään ymmärtää kunnollista Jumalan sanaa.
    Vaan kaikki on sinusta tehneet tietämättömän , ja se on se joka ei koskaan ole saanut
    tuntea sanan rakkautta , ja hyvää oloa uskotko.

    kuinka paljon sinun pitää vielä viisastua että pääset hullujen viisauden tasolle?

    Äänestä

Myöhästyit rukouksessasi; olet jo eräänlainen hullu, kuten me kaikki olemme. Jokainen tosin omalla tavallaan, mutta toisissa tuo hulluus loistaa niin voimakkaasti lävitse, toiset peittävät sen ilmenemismuodot paremmin! Toisaalta hulluna on hyvä olla; Herra hullunsa korjaa, niinhän sanonta kuuluu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


==== ==== kirjoitti:

===== ======= ===== ====== ====== ====== ===== = ====== == ==== ======= === ====== =====

Hyvä Luojani! Jos teet minusta hullun niin älä tee niin hullua että omia uskovaisia, pikku lapsiakin tappavan rikollisjärjestön pikkupirujen joukkoon minut ohjaat. Haluan olla hullua hurskaampi!
Aamen!

==================================================

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu