Jonnekkin tuonne lähelle Venäjän rajaa, joka olisi tiiviisti vartioitu oma yhteisö. Pienellä saarella olisi panomiesten seurana vain erillaisia puhallettavia tai robottimallisia donnia, joita voisi sitten keskenään vaihdella aina sen mukaan, mikä malli kulloisenkin mielialan mukaan sattuu kiinostamaan. Puhallettavissa on se etu, että niissä on suurempi valikoima ulkoisten ominaisuuksien suhteen ja ne saa kasaan hyllylle, jos alkavat tympäisemään. Mekaanisissa sen sijaan on niiden kalleuden takia pienenpi mallivalikoima ja hävittäminen huomattavasti vaikeampaa, koska ovat valmiiksi ohjelmoituja samalla periaatteella kuin tietokoneet. Mutta hyvä puoli niissä on, että jokainen voi ohjelmoida mekaanisiin donniin mieleisensä käyttötarkoitukset ja keskusteluvalinnat, mistä haluaa keskustella esm. urheilusta ja penkkiurheilusta. Tai ne voi ohjelmoida myös olemaan hiljaa silloin, kun panomiehet haluavat mennä rauhassa baariin puhumaan urheilusta ja vaihtamaan mielipiteitä mekaanisten donnien omainaisuuksista.
Omalla saarella ei tietenkään ole oikeita naisia, koska ne eivät kuitenkaan pärjää panomiesten
keskuudessa ja heidän vaatimissaan elämäntavoissaan. Myösin kaupoissa ja baareissa työskentelee ainoastaan mekaanisia ohjelmoituja donnia ja jotka osaavat juuri ne oikeat mielyttävät sanat, kun panomies haluaa hymyilevää ja nöyrää palvelua itselleen.
Panomiesten saari avautunee juuri ennen vilkkainta terassiaikaa ja kun kevät on kukkeimmillaan pörrääviä mehiläisiä ja omalla saarella voi huoletta iskeä donnan kuin donnan, kaikki lähtevät mukaan.
Omalla saarella ei tietenkään ole oikeita naisia, koska ne eivät kuitenkaan pärjää panomiesten
keskuudessa ja heidän vaatimissaan elämäntavoissaan. Myösin kaupoissa ja baareissa työskentelee ainoastaan mekaanisia ohjelmoituja donnia ja jotka osaavat juuri ne oikeat mielyttävät sanat, kun panomies haluaa hymyilevää ja nöyrää palvelua itselleen.
Panomiesten saari avautunee juuri ennen vilkkainta terassiaikaa ja kun kevät on kukkeimmillaan pörrääviä mehiläisiä ja omalla saarella voi huoletta iskeä donnan kuin donnan, kaikki lähtevät mukaan.
Vastaukset 19
Vanhimmat
oot tainnu olla pimennossa koska kuutsalossa kyseinen toiminta ollut käynnissä jo 7 vuotta
on ainoastaan mekaanisia ja puhallettavia naisia, ei yhtään aitoa ja elävää. Saarella voi vapaasti juoda ja juhlia, eikä yksikään donna pistä hanttiin. Jos sitten haluaa ohjelmoida itselleen pirttihirmun, niin sekin on mahdollista, mutta ei suotavaa, koska saarelle toivotaan paljon uusia asukkaita.
Kaupunginhallitus on jo hyväksynyt saaren kustannukset, joka maksaa arviolta saman kuin mitä maksoi Vellamo. Ja saari tulee tuottamaan huomattavasti mittavampia tuloja kuin vanhat ruosteiset veneet. Kaupungin velkaongelma saadaan näin kuriin.
tulee olemaan sitten aika kalliita ja löytyykö saarelle niin paljoa rahakkaita miehiä ?
Kurittulan poikamiesyhdistys/heterojaos ry ja Ylänummen peräkamarin pojat ry ovat yhdistäneet voimansa ja valinneet keskuudestaan 25 vapaaehtoista perussuomalaista saarimatkailun pilottijaksolle. Kaikki kustannukset hoitaa sosiaalihuolto kuten on tehnyt tähänkin asti.
jälkeen suosio saarella on sitä luokkaa, että kaikille halukkaille kokoomusnuorille ja paatuneille demareille ei riitäkkään asuntoja ja palveluita saarelta ja jos näidenkin kustannukset joutuu kaupunki maksamaan ? Missä ne luvatut tuotot sitten tulee, jos kellään ei ole varaa maksaa yksityisiä palveluita ? Ei kai niiden mekaanisten donnien käyttö ihan ilmaista ole ja enemmän ne tulevat maksamaan kun nykyiset ostopalvelut Kotkan saarella.
Osaako yrittäjäpuolella vaikuttavat kokoomuslaiset vastata tähän kinkkiseen kysymykseen ja miksi kaikki palvelut pitää ulkoistaa ? Paljonko kaupunki maksaa vuokria niistä tiloista, jotka se on ensin myynnyt yksityisille ? Mitä järkeä tässä on ?
Ainakin se siinä on, kun kaupunki on myynyt ne, niin myyntirahoilla voi sitten maksaa vuokria. Tietenkin siinä on katsottu ensin kelle on myyty.
tasoitetaan kaupungin menoja ja lyhennetään velkaa. Jos myyntirahat uppoaa kaikki vuokriin, on jälleen hölmöläiset tehneet hyvät kaupat.
http://images.uncyc.org/commons/0/00/Penissuomalaiset.jpg
lupasi lähteä saarelle. On jo käynnyt kalliilla opintomatkalla puolta nuoremman seksimatkailijan kanssa ja väitti, että hän on kokenut ja koulutettu. Jospa Kiljusesta tulisi eräänlainen isäntä saarelle, joka paimentaisi panomiehet puolueeseen katsomatta asumaan keskenään sulassa sovussa yhteisissä kommuuneissa.
Media-agentti voisi toimia rauhantuomarina ja lakimiehenä, jos panomiehet alkavat rikkomaan lakia.
Ja mitäs meille naisille?
Nou hätä! Naisille jää ne paremmat miehet, jotka ei sinne mene.
alkaa teillä miehillä levottomat jutut. Mutta oma saari teille levottomille miehille niin duunareiille kuin virkamiehillekin rauhoittaisi hieman tätä katukuvaa ja kehtaisi mainostaa ulkopaikkakuntalaisillekin iki-ihanaa Kotkaamme.
Kustaankatu 2 sta ainakin Tanen ja Henkan.
niitä taneja ja henkkoja vähän enemmänkin kyytiin niin että ainakin muutama rekkalastillinen tulisi täyteen sinne saarelle menijöitä. Ne mekaaniset donnat on kait ohjelmoitu kuuntelemaan teidän toiveita aamusta iltaan. Saattaa kyllä olla, että niiden oikosulkuja on pian odotettavissa kun rantaudutte saarellenne.
Siinähän olisi fiksuimmille mielenkiintoinen tehtävä tutkia ja laittaa kuntoon, sehän on kuin gynekokolologin hommaa ja varmasti nauttii siitä.
Saarelle tarvitaan myös mekaaninen gynegologi ja nuppitohtori korjaamaan donnien oikosulkuja riippuu kumpaa päähän ohjelmat on koodattu ylä- vai alapäähän.
tuhosivat panomiesten paratiisin.
niin kaikki mahdolliset sonnit ja siat ovat heränneet talviuniltaan röhkimään ja karjumaan kaduille sekä rannoille.
eniten sikoja ja sonneja, jonka huomaa kaikkialla ja varsinkin baareissa, joissa jokainen sonni luulee olevansa kaupungin suurin sonni. Tappeluitahan siitä tulee ja varsinkin jos kaksi ahtaajaa kilpailee keskenään, kumpi on parempi sonni ja kummalla on enemmän tarjota naiselle....jaa no ainakin uhoamista.