apuaa! mä oon 13vuotta eli kuudennella ja mä oon kuudennella viikolla. Pliis neuvokaa mitä mun kannattis tehdä. kukaan ei vielä tiedä ja pelottaa kertoo äidille, mut sen pojan kaa ollaan yhes ja jos kerron sille pelkään että se jättää mut.
apuaaaa
someone
1314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Käyhän heti ensitilassa koulusi terveydenhoitajan juttusilla. He ovat hyvin ymmärtäväisiä näissä asioissa ja auttavat parhaansa mukaan. Päätit sitten tehdä mitä hyvänsä, vanhempasi tulevat tietämään asiasta, koska olet alaikäinen. Terkkari auttaa sinua varmaan kertomaan vanhemmillesi ja auttaa myös heitä ymmärtämään sinua ja pohtimaan yhdessä miten tästä eteenpäin.
Poikaystäväsi tulee olemaan todella hämmästynyt, ja jos on ikäisesi, on hyvin normaalia, että hän yrittää poistua taka-alalle. Päätät itse kerrotko hänelle raskaudestasi vai et.