Sellaista ollaan kansakunnan parhaimpien voimien toimesta laatimassa. Voiko olla mitään turhempaa, kun pitäisi panostaa laman ja taantuman totjuntaan.
Ympärileikkauslaki
Tilja
10140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Onhan meillä jo lakeja, jotka kieltävät kaikenlaisen väkivallan käytön. Vaan noudatetaanko niitä? Entä miten juutalaisten ympärileikkaukset - niitähän ei kai valvota mitenkään, onhan se rikkaan ja ahneen kansanosan rituaali.
Sen voi tehdä kuka vaan. Tässä joku aika sitten joku puoskari sa 60 päiväsakkoa kun teki ympärileikkauksia! Eihän se ole rangaistus eikä mikään. Jos annat lapselle luunapin saatat joutua linnaan ja lapsi viedään.
Näin "oikeudenmukainen" on Suomen laki!!!
..että juutalaisten ympärileikkaukset olis aiheuttaneet pojille sitä mitä tässä nyt tarkoitetaan. Heillä on varmasti enemmän tietoa hygieniasta ja muutenkin operaation suorittamisesta. Jos ympärileikkaus tehdään oikein siitä on miehille ainoastaan hyötyä.
Mitä helkkarin hyötyä siitä miehen ympärileikkauksesta on? Ei sitten yhtään mitään; haittoja kylläkin. Se "hyöty" on vain jutskujen ja muitten taikauskoisten rituaali, jota Amerikan lääketietellinen bisnesmaailma levittää oman rahanahneutensa takia.
Netistä löytyy videoita molempien sukupuolten ympärileikkauksesta. En suosittele heikkohermoisille!
toisten kulttuuriin puuttumaan? Annetaan heidän leikata kunhan eivät väkisin suorita rituaalejaan.
Luepas asioista tarkemmin!
Muhamettilaisilla ja juutalaislla ei ole juurikaan terskasyöpää. Nimenomaan ympärileikkauksen takia.
Onkos muilla? Ei minulla ainakaan!
Sinäkö olet kaikki?
Leikattiin 2 vuotiaana Turun sairaalassa, liian kireä esinahka.
Uskon että historiassa miesten ympärileikkaus perustui paljolti hygieniaan, katsos kun siellä hiekkapöly saattoi aiheuttaa tulehdusta joutuessaan sinne väliin.
laatineet lain pienten muslimityttövauvojen klitoriksen leikkaamisesta. Mä en hyväksy minkäänlaista avuttomien pikkulasten silpomista, on se julmaa. Varmasti kovat kivut ja itkut ja vain kulttuurin takia.
Leikkauttakoon sitten, kun on ikää itsellä päättää asiasta.
Toivottavasti laativat kuvitetun opaskirjan, sillä eihän nämä osaa lakitekstiä tai muutakaan tekstiä lukea.
Laki ei sinänsäole turha ja hyvä jos on poissa päiväjärjestyksestä, että pääsevät tosiasioiden kimppuun kuhan jaksavat.