Alla oleva dokumentti kertoo itsestään selvää kieltä. Ihanasti notkea leidi on ylivoimainen vastustaja kelle tahansa äreälle ruikulihousulle....
http://www.youtube.com/watch?v=ISCS6pv_yiQ
Notkea leidi voittaa
6
662
Vastaukset
- ihan tott?
Naapurini tutun työkaveri oli kuullut eräältä luotettavan tuntuiselta huoltomieheltä huhun, että eräs vyöarvojakin karatessa suorittanut mies oli todellisuudessa ns. mikkihiiri. Onko se mahdollista? Pitääkö se paikkansa? Mitä se merkitsee? Onko kenelläkään tietoa moisesta?
- Raflopikasso
shotokanin tai muun hippaseuran harrastajat ovat tavalla tai toisella mitättömiä mikki hiiriä
- dvszw44r
En nyt ymmärrä tämän ketjun tai vastaustenkaan ideaa.
Sen verran ymmärsin, että viimeisin kommentoija pilkkaa kaiken maailman hippalajeja. harjoitelkoot hippaa jos haluavat minun puolestani, itse harjoittelen itsepuolustusta, joka toimii tositilanteessa. Muistetaanpa, että elokuvakohtaukset ovat täysin eri asia kuin todellinen tilanne. Monelta se pääsee unohtumaan.
Niin ja olipa paskan oloinen elokuva.- vaikea ymmärtää
Maailma on nykyään monimutkainen eikä aina helppo ymmärtää. Dokumentti kuitenkin kertoo tämän ladyn ylivoimaisuudesta. Mikkihiiriä näkyy jopa karatessa. Senkin kanssa on vaan elettävä. Ei se aina ole helppoa.
- Raflopikasso
vaikea ymmärtää kirjoitti:
Maailma on nykyään monimutkainen eikä aina helppo ymmärtää. Dokumentti kuitenkin kertoo tämän ladyn ylivoimaisuudesta. Mikkihiiriä näkyy jopa karatessa. Senkin kanssa on vaan elettävä. Ei se aina ole helppoa.
löytyy 99 prosentin todennäköisyydellä hippakaratesta. Tervemenoa hippailijat!
Kannattaa sitten vaihtaa heti lajia kun huomaatte että ette pärjää kadulla. - juupa juu
Raflopikasso kirjoitti:
löytyy 99 prosentin todennäköisyydellä hippakaratesta. Tervemenoa hippailijat!
Kannattaa sitten vaihtaa heti lajia kun huomaatte että ette pärjää kadulla.Taitaisi raflopikassolle tulla kakka housuun jos joutuisi samaan kehään esim. oranssivöisen shotokan mestarin kanssa. Ja pyörtyisi kauhusta jos notkea leidi olisi vastassa. Semmoinen suunsoittaja vaan se pikasso on. Ei ikinä perustele mitään. Dokumentti notkeasta leidistä sen sijaan puhuu totuuden kieltä. Leidin vastustaja on samanlainen suunsoittaja kuin em taiteilija. Näin on totuus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1793470Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3742186Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii552157- 422028
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4161142Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171039- 57958