Vastaako Suomalainen juoupottelussa kymmentä ryssää

Rajantakaa

Itsellä ei ole kokemusta kuin näistä pohjoismaista siellä asuneena .Muutamissa lomakohteissa ulkomailla käyneenä kyllä suomalainen juoppo ylivoimainen .Onko kokemusta muista maista.

4

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ++

      Kyllä engelsmannit ovat menneet känniörveltämisessä kirkkaasti ohi.

      • ++

        Missä hyvänsä ympäripäissään olevat ihmiset kansallisuudesta riippumatta ovat amatöörejä ja tavallisia kansalaisia, kun ei ole mitään harjoittelun tuomaa kestoa/toleranssia.
        Toleranssin huipulla oleva alkoholisti ei kossupullostakaan moksiskaan.
        Se menee hampaan koloon, eikä örvellytä yhtään.


      • Lasinen tie
        ++ kirjoitti:

        Missä hyvänsä ympäripäissään olevat ihmiset kansallisuudesta riippumatta ovat amatöörejä ja tavallisia kansalaisia, kun ei ole mitään harjoittelun tuomaa kestoa/toleranssia.
        Toleranssin huipulla oleva alkoholisti ei kossupullostakaan moksiskaan.
        Se menee hampaan koloon, eikä örvellytä yhtään.

        Totta puhut kolmenvartin leka tyhjentyy parilla kolmella huikalla muutama tunti unta taas meno jatkuu mutta sitten elimistö lyo hanttiin et jaksa juoda enää.On pakko alkaa loiventaa pari viikkoa tälläistä rallia kestää hyväkuntoinen juoppo.Sitten alkaa tuurijuopolla paluu arkeen oksentamista tärinää ja vapinaa ja kävelyä ei missään ole hyvä olla. Sitten mahdolliset juoppo hulluskohtaukset päälle.


    • on aika nirkosesti niissä lomakohteissa joissa olen käynyt. Mielestäni ruotsalaiset ovat törkeimpiä; juodaan kuin suomalaiset mutta itsetunto on kuin ranskalaisella keittiömestarilla. Yhdistelmä on kamala!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      102
      2334
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      222
      1950
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      176
      1762
    4. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      101
      1326
    5. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1250
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1118
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      277
      842
    8. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      180
      691
    9. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      47
      685
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      51
      680
    Aihe