Niin eli olen homannut itselläni sellaista todella paksua/limaista valkovuotoa, melkein koostumukseltaan kuin joku räkä kunnon flunssassa. Ei kuitenkaan haise pahalle, ei kokkareita ja väritöntä (kirkasta). Osaako joku sanoa onko tämä oire jostain vai vain ihan normaalia. Yleensä tällaista valkovuotoa löytyy seksin jälkeen esim. seuraavana aamuna tai joskus jopa seksin aikana tai sitten vähän ennen kuukautisia. Muuta haittaa ei sinänsä ole, muuta kuin se paksuus: saa ihan sormella ottaa pois ja tuntuu epämukavalta.
Vastaukset 2
- 22
normaalilta kuulostaa :) seksin jälkeen tietysti runsaampaa kun eritteitä tulee. Valkovuodon määrä ja koostumus ihan yksilöllistä ja mikäli haju ja väri normaalit (hajuton ja väritön) niin ei hätiä mitiä pitäis olla :) Mikäli valkovuoto runsasta ja alapää kutiaa niin kannattaa kokeilla apteekista jotain hiivalääkettä tai käydä lääkärillä jos muuten häiritsee.
Itsellä ainakin tosi runsaat ollut aina ja gyne sanoi ettei mitään normaalista poikkeavaa ole. Monta hiivalääkepuikkojuttua kokeilin apteekista kun aattelin että siihen liittyvää ennenkuin sitten varmuuden sain. Pikkuhousunsuojia käytän aina ennen menkkoja kun runsaammat valkovuodot mutta muutoin ei tarvitse mitään :) Ihan normaali olet! :) - dsfgf
Semmoinen kirkas venyvä, "räkäinen" valkovuoto liittyy yleensä ovulaatioon, eli sinulla mahdollisesti silloin ovulaatio menossa:) Valkovuoto on erilaista kierron aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521063Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211020Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49811
- 46725
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560