Kansilasi halkesi kahtia

Lasila

Saako enään kuntoon? Meinasin et jos veis lasiliikkeeseen korjattavaksi? Paljon tulis maksaa? Ei viittis ihan uutta maksaa...Missähän hinnoissa pyörivät niin uudet kuin vanhat?

6

674

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fish KING

      Kansilasin merkitystä ja tarvetta kannattaa miettiä, tarvitsetko sitä oikeasti. Mulla ei ole koskaan ollut akvaarioissani vastaavia.

    • Läheltä

      Jos tuttavapiiristäsi löytyy tiffany tai lasitöiden parissa puuhastelijoita , heiltä löytyy yleensä lasinhiomakone. Sillä vaan reunat sileäksi niin ei viiltele.

    • Lasila

      Nyt on uusi kansilasi hommattu ja huhhuh, eroa vanhaan lasiin on kuin yöllä ja päivällä :0 Ei ollu ihmekkään jos kasvit ei kasva:( Toinenkin lasi menee varmasti vaihtoon ja pian...

      • fish KING

        Niitä kantsii peeseskellä välillä :) lasi on aina kirkas kun se on pesty tai uusi se ei kulu.


      • Lasila
        fish KING kirjoitti:

        Niitä kantsii peeseskellä välillä :) lasi on aina kirkas kun se on pesty tai uusi se ei kulu.

        Ihmesieni oli tänään viimeks käytössä,mut eipä tehnyt ihmeitä:) Ruokasoodat,sitruunamehut,etikat ja niitten yhdistelmät....mut edelleen sitä pinttymää löytyy:/


      • fish KING
        Lasila kirjoitti:

        Ihmesieni oli tänään viimeks käytössä,mut eipä tehnyt ihmeitä:) Ruokasoodat,sitruunamehut,etikat ja niitten yhdistelmät....mut edelleen sitä pinttymää löytyy:/

        Duunii duunii vaan, jos lasia ei pese säännöllisesti sitä tiukemmassa noi pinttymän on siinä pinnalla, yhtäkään en itse ole vielä sameaksi jättänyt ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      626
    Aihe