Miten pidätte aivot 'koneistettuna'?

Erik­

Tämä ei ole vuodatus, vaan lähinnä kysely. Tilteistä olen jo melko hyvin päässyt viidessä vuodessa eroon, ja silloin peli olikin lähinnä tappiollista, nykyään tulee 1/2$ tasolla tahkottua muutama satanen voittoa kuussa. Silti aina välillä mietityttää, että miten muut pitävät pään kylmänä ja nojaavat puhtaaseen matemaattiseen laskentaan.

Itse pystyn tähän parin downswingin ajan mutta aina jos tulee pitempi epätavallinen jakso jossa vaikka 85% favourite häviää putkeen, otan turhia taukoja ja epäilen pelityyliä, vaikka staattiset epätodennäköisyydet kuuluvat peliin siinä missä voitotkin.

Jatkatko vain pelaamista vaikka useampi bad beat tulee, vai lataatko hermoja yhden päivän? Itse olen pitänyt sääntönä että jos yli 4 B:in menee päivässä metsään, niin jatkan huomenna. Toisaalta olen huomannut rautaisia pelaajia jotka eivät lannistu vaikka menettävät 5 bin tiukalla pelityylillä, ja silti kipuavat takaisin peliin kuin mitään ei olisi tapahtunut, ja hitaasti tahkoavat ne takaisin.

Samoin olen pitänyt sääntönä että jos profittia tulee yli 10% koko bankrollista niin on parempi lopettaa jo siltä päivältä. Mitä taktiikoita muilla?

2

582

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei pelinimeä

      Jos häviän mielestäni järkevällä pelillä ja kaveri lähtenyt mukaan huonomalla todennäköisyydellä, jatkan peliä...jos teen itse hölmön ratkaisun, vituttaa ja yritän uudelleen....onhan näitä, voitolla koko yön pelaamisen jälkeen mukavasti, aamulla kuudelta, 10 tunnin pelaamisen jälkeen, pelaan slowaamalla AA ja sitten maksan jonkun yli suuren korotuksen flopissa ja häviän jollekin 74s joka saa flopissa 2 paria....tälläisen maksaminen on kyllä ihan omaa hölmöyttä ja se vituttaa nukkumaan mennessä...jää jonkin verran vähemmän voitolle...tämä kävi viime viikonloppuna ja oli siis täysin päinpersettä pelattu käsi.

    • Psykopoker

      >>>että miten muut pitävät pään kylmänä ja nojaavat puhtaaseen matemaattiseen laskentaan.  

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5228
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2891
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2594
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1993
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1952
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1809
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1782
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1657
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1398
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1220
    Aihe