Mitä tuliaisiksi Romaniaan?

Kouluretki

Max hinta saisi olla 20 e. Jotain tyypillistä suomalaista, mutta kuitenkin neutraalia sillä tavalla, että perhe, johon muutamaksi päiväksi majoitutaan, ei ole tiedossa. Ei ehkä kovin rikkimenevää, jotta menisi ehjänä perille koululaisen mukana. Vinkkejä? Itsellä ei nyt välähdä yhtään..

4

1366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaunis lahja.

      Viekää kaikki mennessänne yksi kukin noista Romaniasta tulleista Kerjäläisryöstelijöistä mukananne takaisin! Pitävät varmasti!

    • Marienhof

      vaikka Muumi-muki ja lisäksi suklaata tai karkkia

      • Kouluretki

        tainnut mennä aika yksiin :), viime vuonna oli perheessämme koululainen sieltä ja lähti kotiin muumimukin, muumityynyliinan ja suomalaisen suklaan kera! Eli jotain muuta, lisää vinkkejä?


      • kouluretki
        Kouluretki kirjoitti:

        tainnut mennä aika yksiin :), viime vuonna oli perheessämme koululainen sieltä ja lähti kotiin muumimukin, muumityynyliinan ja suomalaisen suklaan kera! Eli jotain muuta, lisää vinkkejä?

        saattaa olla samakin perhe, josta meillä viime vuonna vierailija, siksi ei samaa lahjaa..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe