Nuorten koiraleiri 11.-13.6.2010
Leiripaikkanamme toimii viihtyisä Oikarin tila (www.oikari.net/oikari.html) Uuraisilla
Leiri on suunnattu 9 – 14- vuotiaille nuorille!
Hinta 60€/ henkilö Keski- Suomen Kennelpiirin alueella asuville, 80€/ henkilö muille.
Sisältää: Majoituksen, ruuat ja ohjelman.
Koiraleirille voit ottaa oman koiran mukaan (myös lainakoiran voi ottaa, meiltä pystyy saamaan myös lainaksi koiria). Ohjelmassa mm. agilityä, tokoa, jäljestystä ja tietysti nuorten omaa lajia Junior Handleriä.
Ilmoittaudu pikaisesti sillä otamme mukaan 25 ensimmäistä!
Kyselyt ja ilmoittautumiset:
Anu Laitinen
[email protected]
Nuorten koiraleirin järjestää Keski-Suomen Kennelpiirin nuorisojaosto
koiraleiri
16
702
Vastaukset
- koira hullu
onko leirillä vielä paikkoja vapaana?
- Pääsisköhän?
Mis on Uurainen?
- koiiirraleiri
Leirillä on vielä paikkoja runsaasti. Noin 10 osallistujaa on ilmoittautunut, eli jos nopeasti laitatte ilmot menemään niin kerkeätte reilusti!
Suunnittelimme jo tuossa ohjelmaakin, eli jonkin näköisiä tutustumisleikkejä on leirille tulossa perjantai-illaksi.
Uurainen on n. 35 km:n päässä Jyväskylästä (tarpeeksi kaukana ettei koirat juokse tielle tms.) Saarijärvi 28 km , Tikkakosken lentokenttä 20 km, Äänekoski 27 km. Joukkoon vaan! Mukaan on ilmoittautunut muutamia yksinkin, eli kavereita saa varmasti ja me ohjaajat pidämme huolen että ketään ei jätetä yksin :) - tortttu
koiiirraleiri kirjoitti:
Leirillä on vielä paikkoja runsaasti. Noin 10 osallistujaa on ilmoittautunut, eli jos nopeasti laitatte ilmot menemään niin kerkeätte reilusti!
Suunnittelimme jo tuossa ohjelmaakin, eli jonkin näköisiä tutustumisleikkejä on leirille tulossa perjantai-illaksi.
Uurainen on n. 35 km:n päässä Jyväskylästä (tarpeeksi kaukana ettei koirat juokse tielle tms.) Saarijärvi 28 km , Tikkakosken lentokenttä 20 km, Äänekoski 27 km. Joukkoon vaan! Mukaan on ilmoittautunut muutamia yksinkin, eli kavereita saa varmasti ja me ohjaajat pidämme huolen että ketään ei jätetä yksin :)laitan osallistumisen menemään :)
- Elisa.p.
koiiirraleiri kirjoitti:
Leirillä on vielä paikkoja runsaasti. Noin 10 osallistujaa on ilmoittautunut, eli jos nopeasti laitatte ilmot menemään niin kerkeätte reilusti!
Suunnittelimme jo tuossa ohjelmaakin, eli jonkin näköisiä tutustumisleikkejä on leirille tulossa perjantai-illaksi.
Uurainen on n. 35 km:n päässä Jyväskylästä (tarpeeksi kaukana ettei koirat juokse tielle tms.) Saarijärvi 28 km , Tikkakosken lentokenttä 20 km, Äänekoski 27 km. Joukkoon vaan! Mukaan on ilmoittautunut muutamia yksinkin, eli kavereita saa varmasti ja me ohjaajat pidämme huolen että ketään ei jätetä yksin :)laitoin ilmottautumisen myös Onko enää paikkoja ?
- koiirraleiri;)
Elisa.p. kirjoitti:
laitoin ilmottautumisen myös Onko enää paikkoja ?
Kokeile, varmaan vastaavat onko paikat täynnä. Toivottavasti pääset mukaan ;)
- elisa.p.
koiirraleiri;) kirjoitti:
Kokeile, varmaan vastaavat onko paikat täynnä. Toivottavasti pääset mukaan ;)
juu laitoin jo
- :FGS
elisa.p. kirjoitti:
juu laitoin jo
Ei tuu vastausta... Onko tää juttu ees totta ?
- koiiraleiri
:FGS kirjoitti:
Ei tuu vastausta... Onko tää juttu ees totta ?
miksi edes epäilet?
- meibi
Laitoin just sähköpostia menemään.. vähän myöhässä tuli tää mut toivottavasti pääsisin vielä mukaan ((: tietääkö joku että onko siellä viel tai siis enään paikkoja ? =)
- koiiiraleiri
enää osallistujia.
- meibi
koiiiraleiri kirjoitti:
enää osallistujia.
Laitettiin juuri sähköpostia että voin vielä ilmottautua ? (:
- Wuffffff
Serasin mielenkiinnolla täällä koirista käytävää keskustelua luettuani aiheesta selvidy.fi: ssä. Nasevasti mainittu.
- sssasasasa
mitä se sinulle kuuluu?
- eikös vaan ?
onko vielä paikkoja vapaana ?
- huom. vuosiluku
Ei varmaan, kun leirikin on pidetty jo aikaa sitten:) Mutta kokeile, josko vaikka netistä löytyisi leiriä tällekkin vuodelle jostakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3086683Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai505827Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1875316Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614093Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383348Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53343HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok533254Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293018Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112252Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381125