Oletko unohtanut, miltä tuntuu olla ihastunut? Teitkö toiselle sen, minkä haluaisit itsellesi tehtävän? Se joka eilen vielä unelmoi, itkeekö hän nyt?
"Pikku" julmuri älä koskaan loukkaa sydäntä, joka sua rakastaa.
"Pikku" julmuri älä koskaan loukkaa sydäntä, joka sua rakastaa.
Vastaukset 28
Vanhimmat
mitä mä nyt olen tehnyt? :P
Silloin kun ihminen taistelee hengestään, mielenterveydestään ja elämästään, siitä on kevyet komenttisi kaukana.
Mutta nyt on aika unohtaa ja antaa anteeksi.
On aika mennä eteenpäin ja aika olla onnellinen.
On aika.
Kaikkea hyvää.
Olen ollut "julma" ihmisille, jotka ovat minuun sairaalloisesti tarranneet, jotta saisin sen loppumaan. Olen itse rakastanut jo pitkään erästä ja kaikin voimin yritän olla käyttäytymättä samoin, hyväksyä sen kun minut torjutaan. Se koskee. Kyllä, se itkettää. Mutta se on vain elämää. Oppia elämään OMIEN tunteidensä kanssa ja ottamaan vastuu OMISTA teoistaan, siinä haastetta meille jokaiselle.
Sinussa ei tietenkään ole itsessäsi mitään syytä siihen, että ihmiset tarrautuvat sinuun? Mietihän vähän omaa käytöstäsi, onko pyrkimyksesi hurmata ihmisiä ja sitten jättää heidät yksin?
Sinunlaisesi ihmiset eivät koskaan näe mitään vikaa itsessään, kaikki vika löytyy aina vaan muista. Mikäpä siinä, voi olla että vielä saat maistaa tekojesi hedelmät?
Joo-o, kaapu päälle ja läskiä naamaan ettei kukaan vahingossa hurmaantuisi
niin muista silloin, miltä tuntui kun omasi oli särkynyt. Älä tuota suurempaa huolta, kuin on tarpeen. Pidä se mielessä, ettei rakkaus katoa hetkessä.
tajuu idiootti onko pakko jos ei haluu
miksi et itse lähesty mua? mulla on kädet avoinna vastaanottamaan sut, pikku kiukuttelija!!
kaikki tai ei mitään, ymmärräthän..
olen vai pikku julmuri ,sun mielestä
en taida hän rakastaa?
http://www.youtube.com/watch?v=t4YRT-MZR_U&feature=related
Ei kukaan roiku hihassa, jos on selvää, ettei toinen välitä. Useimmiten ei kuitenkaan ole. Asioita ei vaan ole selvitetty. Asiattomaan (=julmaan) käytökseen harvemmin on tarvetta. Suurin osa ihmisistä ymmärtää kyllä ihan normaalia puhetta. Aika parantaa kyllä haavat, mutta julmasta kohtelusta jää aina henkiset arvet. Ja sitä paitsi se on ihan omasta asenteesta kiinni. Jos houkuttelee ihastuksia, niin tottakai ne tulee.
mitä tilaa, kaksin verroin
Kun tarjosin hänelle rakkautta, sain vihaa. Kun tarjosin hänelle taivasta, sain helvetin.
Mitenkä musta oikein tuntuu, että sain jotakin aivan muuta, kuin mitä tilasin.
pakko kirjoittaa tänne.
Niinhän sitä luulis että ihminen ymmärtää jos selkeästi sanoo ettei halua. Mutta jostain syystä näihinkin törmää jotka eivät ymmärrä. Se mitä sitten julmana pitää, täyttä ja suoraa torjuntaa voi kai joku pitää julmana ja näistä torjunnoistahan täällä suurin osa on valittamassa. Mutta mitä sitten on tehtävä jos toinen ahdistelee ihan viimeisen päälle? Ei auta muuta kuin julmasti välit poikki. Mitä jos homma jatkuu vaan? Se onkin jo lähestymiskiellon hakemisen paikka. Onneks on normaaleitakin ihmisiä, mutta kun ei näistä etukäteen tiedä. Joka kerta suhteisiin ruvetessa sitä miettii että uskaltaako yrittääkään jos on kokemusta ahdistelijasta, että jos tämä paljastuukin sellaiseksi.
en ainakaan ollut sun lähelläs kertaakaan sen viimeisen puolen vuoden aikana enkä muutenkaan ollut yhteyksissä millään lailla. Ja silti teit niin kuin teti??????!
No, ei tää varmaan sit mulle ollut. Tai jos oli, niin sitten olet vääristellyt tämänkin asian.
Mitenkäs se nyt taas menikään? Hmmm................eikös se ollu jotenkin näin:"sitä saa mitä tilaa"
ehkä hänellä on eri käsitys "taivaasta" kuin sinulla :DDD
sori vaan, mutta se mitä sä olet tietämättäsi tilannut, liittyy itsekeskeisyyteesi.
opetuksen aiheesta ihmissuhde on vapaaehtoinen ja kahdensuuntainen, ei "minä haluan".
vaan se, että aina EI saa mitä tilaa.
Älä väitä, että olen "tietämättäni" tilannut jotain. Et sinä tiedä tuntemattomien ihmisten asioista yhtään mitään. Samasta syystä turha haukkua ketään itsekeskeiseksi, jos et kerran edes tiedä kenelle kirjoitat, et ihmistä tunne, etkä asiasta mitään tiedä.
Olen innoissani tästä uudesta lempinimestäni! Pikku julmuri tekee, pikku julmuri menee
en tunne naisia ja niiden mielenjuoksuista tuon taivaallista.
mutta toivon ettei tämä mennyt mulle koska en ole julmuri. En vain voi aina näyttää tunteitani niin kuin haluaisin...tiedäthän sen.
En ole unohtanut, miltä tuntuu olla ihastunut tai rakastunut....
On ollut pakko toimia itsekkäästi, keskittyen omaan henkilökohtaiseen etuun tällä hetkellä....
Toisten ihmisten määrättävissä kun ei ole se, kehen ihastun tai ketä haluaisin rakastaa täällä....
Loukkauksia tarkoituksellisia ja paljon pahempiakin toimeksiantoja, tapahtumia....
Elämästäni ja mahdollisesta parisuhteestani, päätän itse tästä edes päin....
En mahda mitään sille, jos loukkaan sinua tai sinua valinnallani elämän....
Olisin niin monta kertaa, tahtonut näyttää tunteeni ja hyvän sydämen sinulle ja sinulle....
Mutta millaisen sydämen, olenkaan kohdannut elämäni polulla?
mulla on pari "uhria" jotka koki järkytyksen kun ahdistukseni purkautui tosi loukkaavin sanoin. Molemmat tässä parin vuoden sisään. Täytys etsiä mistä saa vihanhallinta terapiaa.
sitä kun sulkee kaikki negatiiviset tunteet niin lopulta räjähtelee ulos tai ittensä sisään
oon kuitenki todella mukava ihminen muuten, mut sepä just ongelma kun on ollu liian kiltti. Kun on vihanen, ei pura niitä sillon
kun menet ensitöiksesi pyytämään anteeksi noiden purkaustesi kohteeksi joutuneilta ihmisiltä ja katsot silmästä silmään minkälaista tuhoa olet saanut aikaan näiden ihmisten elämässä. Ota vastuu teoistasi ja korjaa se minkä särjit.
Oli huono lukea tämä viesti nyt mutta sillä oli varmaan se tarkoitus, että..
Joko sinä olet tai sinun luotasi - elämästäsi on poistunut henkilöitä sellaisella tavalla, että onnistut roikuttamaan ihmistä tai olemaan itse roikkujan roolissa.
Tällä tavalla käsittelet menneitä menetyksiäsi ja jotta se olisi helpompaa teet siitä toisesta ihmisestä, keinolla millä tahansa, sen syyllisen.. taisin joskus mainita jotain, että se on ihan ok, että reagoit niin..
mutta kuitenkin se vaivaa sinun mieltäsi?
Yhä uudelleen käsittelet asiaa... ne meni jo. Miksi haluat karkottaa nekin jotka eivät halua mennä?
Haluat tuntea sen, miten vahvasti joku haluaa olla menemättä, pois sinun elämästäsi.
Uhkaat, raivoat, kiristät....... rakastaako rakastaako rakastaako....... omat tekosi?
En lähde niistä puhumaan. Et sinä ole hullu, satutettu vain. Sairaalloisella tavalla? On se varmasti vaikea asia ymmärtää. Mutta näetkö jotain muutakin ihmisessä?
Joku ihminen on satuttanut sinua ja olet leimannut hänet sairaaksi. Sinun on vaikeampi suhtautua kun kuulet jonkun olevan sairas, mielessäsi on leima satutuksesta ja sairaudesta... mutta sen leiman olet tehnyt sinä itse. Voit myös pyyhkiä sen pois itse. Sinä itse ;)
http://www.youtube.com/watch?v=VSMChDJe0kQ&feature=related
jäänne ts. leima
kipu takoo asiat vahvasti. Mut entä jos olis väylä katsoa kivun taakse?