parhaat psykiatrit porissa?

koitetaanko saada vähän listaa kasaan? Ketkä ovat mielestäsi parhaan lääkärit porissa, kenelle ei kannata mennä?
2012444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Jarmo Kaakkolammi on ok.

Äänestä

Ritola ja Lemmetty, en tiedä ottavatko missään vastaan, mutta ovat toimineet (toimivatko vielä?) ylilääkäreinäkin psykiatriassa. Asiantuntevia ja asiallisia, kunnon vanhan ajan psykiatreja noin positiivisessa mielessä.
Muutamia huonojakin taitaa olla, mutta eipä niistä sen enempää. Näit' kahta erikoislääkäreitä suosittelen, jos vain ajan saat.

Äänestä
  • Eikös se ole syytteeseen haussa?

    Äänestä

Niin. Tämä kysymyshän on varsin vaikea siinä mielessä, että psykiatrisessa hoitosuhteessa on lopulta kyse pitkälti henkilökemiasta.
Ketä natsaa yhteen jonkun vanhan tyylin gubben kanssa, ei välttämättä tykkää nuoremmasta typistä jolta löytyy jo päivitettyä tietoa mielenterveyden ja neurologian saralta.
Toinen tykkää kun istutaan peukaloita pyöritellen tunti toisen jälkeen, toinen taas vaatii jotain räväkämpää täsmähoitoa psyykkisiin ongelmiinsa.
Ei siis riitä, että suosittelee jotain psykiatria koska kyseinen henkilö on ollut itselle passeli.
Kertokaa siis myös missä ja miksi kyseinen lääkäri on hyvä. Minkätyyppisissä ongelmissa olette saaneet ko lääkäriltä hyvää hoitoa.

Äänestä

Psykiatrit ovat roskaväkeä. Eivät lääkäreitä vaan tyhjänpäiväisiä lässyttäjiä. Puhetyöläisiä.

Äänestä
  • Monelle he kuitenkin ovat elintärkeitä auttajia.

    Äänestä

  • Ikäväjuttu, ettei sinua ole pystytty auttamaan.

    Äänestä

  • Suomi on yksi suuri pöpilä.

    Äänestä

Seppo Ojanen.

Äänestä

Ojanen nyt ainakin kovasti rahanperään.. muuten ihan ok

Äänestä
  • Jaa vähän? Ojanen taitaa olla laittanu yrittäjäneläkkeet tappiin ja rahaa pitäs saada joka tuutista, hyvä ettei kymppikorttia tarjonnu. En suosittele todellakaan.

    Äänestä

Kerro nyt heti isille ja äiskällesi että pelkäät lääkäreitä. Ehkä ne sitten ymmärtävät jättää sinut toivottomana tapauksena rauhaan.

Äänestä
  • En mä muuten kyselis ko tarttis vain saada tietää keneltä tohtorilta irtoais helpoiten eläkepaperit.

    Äänestä

  • unilääke kirjoitti:

    En mä muuten kyselis ko tarttis vain saada tietää keneltä tohtorilta irtoais helpoiten eläkepaperit.

    Kyllä se taisi olla Ojanen jonka lausuntojen peruusteella sain psyyke-eläkkeen.

    Äänestä

  • Psyyke-Eläkeläinen kirjoitti:

    Kyllä se taisi olla Ojanen jonka lausuntojen peruusteella sain psyyke-eläkkeen.

    Kaikkiltahan niitä psyyke-eläkkeitä saa.
    Kaikki, jotka hakevat eläkettä psyyken takia, myös saavat sen.

    Äänestä

Mä sain pimppiä siellä!

Äänestä
  • :-D

    Äänestä

Paras psykiatri on raaka fyysinen harjoittelu ja oikea ruokavalio

Äänestä

Ope sano et mää oon pyskopaatti ku mun mopos o virisarja, saanks mä ny terapiaa

Äänestä

Soraluoma. Asiallinen ja asiaantarttuva. Jatkohoito järjestyi nopeasti ja sain avun joka kantaa vieläkin.

Äänestä

Kommentointi on suljettu.

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vaaraksi muille kirjoitti:

koitetaanko saada vähän listaa kasaan? Ketkä ovat mielestäsi parhaan lääkärit porissa, kenelle ei kannata mennä?

Keskustelu on suljettu, eikä siihen voi enää kirjoittaa.

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu