Romanialaiset

Uskomatonta mutta nää helvetin romanialaist, ekaks soitta oven suussa haitaria muu perhe varastaa Lild kaupasta tavaraa liiveissään, siinä perhe isosta pienempään veti sisäfilettä pöksyyn, et otetaan vaan lisää maahanmuuttajia.
15796
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat
  • Jos Lidilistä varastavat se on Saksalaisilta pois!Nussihan nämä sakemannitkin jopa maidot maitolaitureilta ja tekevät vieläkin eväät mukaan seisovasta pöydästä.Voihan siellä olla myös romaaniin kääntäjien kokous.

    Äänestä

  • Osapäivä nazi kirjoitti:

    Jos Lidilistä varastavat se on Saksalaisilta pois!Nussihan nämä sakemannitkin jopa maidot maitolaitureilta ja tekevät vieläkin eväät mukaan seisovasta pöydästä.Voihan siellä olla myös romaaniin kääntäjien kokous.

    Tässä se nyt nähdään, kun solmitaan niitä Schengen-sopimuksia ja rajat avataan. Tämä kerjäläissakki ei sitten lopu, nämä ovat siinä etujoukoissa tunnustelemassa. Kunpa vain kerjäisivät, mutta kun käydään aggressiiviseksi ja vanhusten kimppuun, jotka eivät pysty puolustautumaan.
    Tulisivat kokeilemaan minua. Joskus väliin sitä oikein toivoisi.
    Poliisin resurssit eivät riitä pitämään näitä kaupustelijoita kurissa. Ehkäpä rajat voisi sulkea uudestaan jonkun pykälän nojalla.

    Äänestä

http://www.uusisuomi.fi/nakokulmat/niklasherlin/hakattu-ja-ryostetty

Taitaa kirkko ja seurakunnat suojella näitä ihmiskunnan paskakasoja. Kohta ne ovat todennäköisesti Suomen sosiaaliturvankin piirissä. Mutta kuten Suomen hallitusohjelmassa sanotaan:

”Suomi kuuluu jokaiselle asuinpaikasta, elämäntilanteesta, äidinkielestä tai etnisestä taustasta riippumatta.” (Hallitusohjelma 15.4.2007)

Äänestä
  • Onneksi varastavat Liiteristä. Eipä ole enää minun pussista pois..

    Äänestä

  • jp kirjoitti:

    Onneksi varastavat Liiteristä. Eipä ole enää minun pussista pois..

    Kun neuvostovalta Romaniasta hävisi ja maan pyrky kohden EU-kelpoisuutta alkoi, heikoin lenkki eli maan mustalaiset, romanit, heitettiin yhteisetä menosta ulos. - Ei työtä, ei rahaa! - Haluaisitteko päästä samaan asemaan?

    Äänestä

  • Iso juttu kirjoitti:

    Kun neuvostovalta Romaniasta hävisi ja maan pyrky kohden EU-kelpoisuutta alkoi, heikoin lenkki eli maan mustalaiset, romanit, heitettiin yhteisetä menosta ulos. - Ei työtä, ei rahaa! - Haluaisitteko päästä samaan asemaan?

    Kaikki rodut ole vielä riittävästi jalostunutta!Niinkuin ylempi rotu.

    Äänestä

  • Iso juttu kirjoitti:

    Kun neuvostovalta Romaniasta hävisi ja maan pyrky kohden EU-kelpoisuutta alkoi, heikoin lenkki eli maan mustalaiset, romanit, heitettiin yhteisetä menosta ulos. - Ei työtä, ei rahaa! - Haluaisitteko päästä samaan asemaan?

    Eivät kuitenkaan niin rahattomiski jääneet, että on varaa ostaa lentolippu tänne Suomeen, joka onkin varmaan ainoa Euroopan maa, joka heidät ottaa elätettäväkseen edes vähäksi aikaa.

    Äänestä

...varastamisesta,jos sen sitten joku näki,ei kerrottu kaupan väelle lainkaan!!???

Äänestä
  • Kyllä on useampaankin kertaan huomautettu , että tavaraa lähtee.

    Äänestä

  • Paavo 35 kirjoitti:

    Kyllä on useampaankin kertaan huomautettu , että tavaraa lähtee.

    Ei kaupan kassa reagoi asiaan. Eikä sinne naisihmisen kannata mennäkään väliin. Vain poliisi voi auttaa, mutta kun heidänkin resurssit ovat pienet. Ei muuta kuin rajalta nopea käännytys. Se on paras keino estää heidän tekemät myymälävarkaudet, kerjäämiset, aggressiiviset myyntitapahtumat ja väkivaltaisuudet. Poissa silmistä, poissa mielestä

    Äänestä

Saivat ilmaiset lentoliput selviytymisrahaa. Ja TAAS samat tyypit palanneet suvun ja kaverinkaverien kanssa. Tunnustivatpa ihan julkisesti varastavansa ruokaa. Ja joku näitä vielä puolustaa. Ei hyvääpäivää! Eikö näille todella saada pakkohäätöä? ja maahantulokieltoa???

Äänestä

Libyassa tekevät ilmaiskuja öljysatamiin niin miksei Suomessa voitaisi iskeä Helsingin kalasatamaa?

Äänestä

Karjaiskaa ohimennessänne romanialaissaastoille lause "Dute dracului din Finlanda".

Äänestä

Nyt olisi hyvät markkinat USA:ssa silmän verkkokalvoista.Hyvää romani kalvoa ja eiköhän muistakin ruhon osista saisi varmaan tehtyä koiran ja miksei muidenkin eläinten ruokaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


doris00 kirjoitti:

Uskomatonta mutta nää helvetin romanialaist, ekaks soitta oven suussa haitaria muu perhe varastaa Lild kaupasta tavaraa liiveissään, siinä perhe isosta pienempään veti sisäfilettä pöksyyn, et otetaan vaan lisää maahanmuuttajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu