Moeh! mulla on 400 l akvaario ja jos siitä tekis lajiakvan kultseille monta siihe menis.. ? vai meneekö yhtään. akvan pituus 160cm leveys 63cm kork. n.40cm. Oon aatellu pallovatsasia ja jalostusmuotoja, en niinkään luonnonmuotoa. suodattimia on kaksi. merkki eheim ja muusta en tiedä, mutta kovasti suodattavat vettä. sorapohja ja paljon kasveja lämpötila 22 C ja ph 6.6.
400 litraiseen???
lakva
1
492
Vastaukset
- rrranskanbullero
Kyllä ton kokoseen akvaarioon voi laittaa 4 jalostusmuotosta kultakalaa. Siinä olisi sopiva pieni parvi kultseille. Jalostusmuodot kun yleensä jäävät siihen 15-20cm, eivätkä kovin vilkkaita ole uimaan. Vesiarvotkin ovat jalostusmuotoisille kultakaloille muuten hyvät, mutta vesi saisi olla pari- kolme astetta lämpimämpää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427362
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512832Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851820- 471541