Moeh! mulla on 400 l akvaario ja jos siitä tekis lajiakvan kultseille monta siihe menis.. ? vai meneekö yhtään. akvan pituus 160cm leveys 63cm kork. n.40cm. Oon aatellu pallovatsasia ja jalostusmuotoja, en niinkään luonnonmuotoa. suodattimia on kaksi. merkki eheim ja muusta en tiedä, mutta kovasti suodattavat vettä. sorapohja ja paljon kasveja lämpötila 22 C ja ph 6.6.
400 litraiseen???
lakva
1
671
Vastaukset
- rrranskanbullero
Kyllä ton kokoseen akvaarioon voi laittaa 4 jalostusmuotosta kultakalaa. Siinä olisi sopiva pieni parvi kultseille. Jalostusmuodot kun yleensä jäävät siihen 15-20cm, eivätkä kovin vilkkaita ole uimaan. Vesiarvotkin ovat jalostusmuotoisille kultakaloille muuten hyvät, mutta vesi saisi olla pari- kolme astetta lämpimämpää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30623Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17523Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16502