operaattorin kanssa 24 kk, vai pitäiskö sittenkin verottaa laihaa pankkitiliään ja ostaa uus kompuutteri kaupasta?
Isännän mielestä ei edes tarvittais, mut mari mari, mää haluan!
Windows seiskan ja sisäänasennetun Web-kameran.
Naimisissa
14
274
Vastaukset
- HTZA
kuten miehet aina. Naiset eivät ole tasavertaisia, koskaan.
Onhan minusta kivaa, että, aina, lirkuttelet minulle ja kuvakin olisi kiva, mutta ....
H.enpäs!! Sä et tunne mua, mähän kiusaan sua.
Vaik kait sekin jonkinlaista lirkuttelua voi olla.
Mut sitä mitä yleensä tarkotetaan sanalla lirkuttelu, yääksssss!!!!!!!- Anjaniina
minttupuu kirjoitti:
enpäs!! Sä et tunne mua, mähän kiusaan sua.
Vaik kait sekin jonkinlaista lirkuttelua voi olla.
Mut sitä mitä yleensä tarkotetaan sanalla lirkuttelu, yääksssss!!!!!!!anna sen uneksia, eihän siitä kelleen haittaakaan ole ;))))
Anjaniina kirjoitti:
anna sen uneksia, eihän siitä kelleen haittaakaan ole ;))))
kun mies unelmoi...
- Anjaniina
minttupuu kirjoitti:
kun mies unelmoi...
ja joillakin on vaikeuksia erottaa todellista unelmasta.
Mut elämä on varmaan mukavaa sillai ;))))
xD muutes on nyt galleriassa.
Ei pelkkiä katteja.
Luulin jo että Suomi24 hukannut sen jonnekin, kesti melkein viikon ennenku ilmaantu sinne.
Varmuuden vuoks aika kaukaa otettu, ettei ihan joka ryppy näy.
suurine näyttöineen. Poika ei suostunut Windowsia laittamaan joten mullon Ubuntun toiseksi uusin versio. Mitä minä sillä windowsilla, maksaakin, ja pelejä en pelaa. Tämän osaan lisäksi päivittää itse. Web-kamerakin on mutten sitäkään käytä. Ainoa hyvä lisälaite on hyvät kaiuttimet ja kuulokkeet musiikin kuunteluun. Joskus soittelen skypepuheluita. Tähän olen täysin tyytyväinen.
- Anjaniina
tää "tietokoneistuminen"
Ennenvanhaan oli koneet, joihin piti naputella Dos käskyjä ja oli Wysiwyg...ei niillä nettiin menty.
Sitten tuli oraclet ja vieläkään ei netissä kuljettu, sitten tuli kymmenen muuta tietokoneohjelmaa, eikä vieläkään oltu nopeita eikä netissä.
Sitten tuli Pentuimit ja se oli kova sana...
Sit siirryttiin nettiin ja kuvat kesti kauan latautua.
Nyt on 8 megan yhteys ja yhä kirotaan hitautta ;)))
Ihminen ei oo koskaan tyytyväinen...olevani ihan tyytyväinen ja huolto pelaa, ilmaiseksi. Jos mulla olisi noin nopea yhteys en pysyisi mukana itse ollenkaan. Minulla ei ole kiire minnekään:))
- Anjaniina
firefox58 kirjoitti:
olevani ihan tyytyväinen ja huolto pelaa, ilmaiseksi. Jos mulla olisi noin nopea yhteys en pysyisi mukana itse ollenkaan. Minulla ei ole kiire minnekään:))
sulle ollutkaan, vaan aloittajalle.
Ja yleisesti sekin... - Anjaniina
minttupuu kirjoitti:
nyt Hatsa erehty!!
Naisetkin voivat olla oikeessa, hyvin kiteytetty Anjaniina.itse elänyt tän "tietokoneajan"
Muistan ne ekat ohjelmat...nyt oikein naurattaa kun niitä muistelee...liekö enää osais dos-komentoja ;))) Anjaniina kirjoitti:
itse elänyt tän "tietokoneajan"
Muistan ne ekat ohjelmat...nyt oikein naurattaa kun niitä muistelee...liekö enää osais dos-komentoja ;)))Kyllä minä sen tiesin, kunhan täällä turhautumiani puran kun ei viitsi vielä nukkumaankaan mennä. Olen minäkin joskus opetellut ATK-ohjelmointia, ihan naurettavaa, pisteitä ja nollia, liekö ollut muuta ja ihan turhaan kaikki.
- Anjaniina
firefox58 kirjoitti:
Kyllä minä sen tiesin, kunhan täällä turhautumiani puran kun ei viitsi vielä nukkumaankaan mennä. Olen minäkin joskus opetellut ATK-ohjelmointia, ihan naurettavaa, pisteitä ja nollia, liekö ollut muuta ja ihan turhaan kaikki.
aika ja tekniikka juoksi ohi ;))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta
Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o1541897Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä
Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o511487"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää1081454- 771368
Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.611313- 601175
- 711009
Martina Aitolehdeltä kova tilitys podcastilla: "Kyllä mä turpaan vetäisin"!
Martina Aitolehti tilittää brutaalin rehellisesti Eskolle podcastilla syitä, miksi hän ei ole lähtenyt mukaan julkkisten2201002Siinäpä jäät
Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole78832Lieksa tukee kuntoutumista reilusti
Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito46812
