Luulin olevani rv 11 ku menin vkl käymää sairaalassa ja siellä todettiin raskauden menneen kesken jo rv 8. Ei ole ollut mitää siihen viittaavaa kun vasta nyt. Sikiö tuli ulos luonnollisesti kotona, ilman mitään lääkkeitä, kaavintaa ymym. Mihin olen itse tyytyväinen. Asia kyllä painaa mieltäni, myös mieheni. Tämä oli ensimmäinen keskenmeno, aikaisempia lapsia ei ole. Verta tulee vieläkin.
Miten ihmiset joilla on keskenmeno tullut niin ns selvinnyt?
Ja on tullut sellaisia alavatsa kipua tässä nyt mitkä vähän sattuu mutta.. Onko normaalia!
Keskenmeno
1
387
Vastaukset 1
- Kolmannen kerran äit
Keskenmenon jälkeen raskautuu herkästi uudelleen. Itselleni näin kävi ihan ilman menkkuja siinä välissä. Samoin kuin sinullakin, keskenmenoni oli spontaani, ja ilman lääkkeitä. Kävin kuitenki sen jälkeen sairaalassa tarkastuksessa, että kaikki ryönä oli poissa ja kohdun tila siisti. Jos jää jotain sisään, tulehdus on todennäköinen. Keskenmenoni alkoi verenvuodolla, muutama päivä, sitten tuli ihan oikeat synnytyspoltot ja supistukset, ja keho oikein "sylkäisi" kaiken kerralla tyhjäksi. Sitten vuosin viitisen päivää, ja kaikki oli ohi. Alkaakseen heti kohta uudelleen alusta.
Itselläni ajoitus oli sillälailla että kaksi päivää äitini hautajaisten jälkeen huomasin olevani uudelleen raskaana. Todellista tunteiden vuoristorataa siis. Äitini kuoli pitkän kaavan mukaan rintasyöpään. Lapsen saadessani olin jo 42v ja nyt poika täyttää kohta jo 3v.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201406
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1311022Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella43972Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.97727- 66713
- 32675
- 23661
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist23600Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43553- 11544